Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis. Kiekviena šalis, priklausanti šiai sąjungai, ne tik galime naudotis privilegijomis, tačiau ir įsipareigojame įnešti savo indėlį, būti visavertė jos dalimi. Tad tokios šventės proga Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) nori priminti, kad laboratorija yra akredituota tarptautiniam standartui LST EN ISO/IEC 17025 ir mūsų protokolai yra pripažįstami Europoje.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptikti 192 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) ir 23 B.1.620 viruso linijų atvejai.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir VšĮ CPO LT informuoja, kad Medicininių testų katalogas pasipildė nauju moduliu – SARS-CoV-2 greitaisiais antigeno nustatymo testais savikontrolei ėminiuose iš nosies landų (testai tinkami naudoti namų sąlygomis). Greitu metu perkančiosios organizacijos jau galės įsigyti šias priemones.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptiktas 1 naujos – P.1 („braziliškosios“) – viruso linijos atvejis. Taip pat nustatyti 469 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) ir 15 B.1.620 viruso linijų atvejų.

Plačiau  

Kiekvienais metais pirmąjį gegužės antradienį minima Pasaulinė euromelanomos diena. Euromelanoma – tai visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kuriuo siekiama skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą. Šis projektas buvo inicijuotas Belgijoje 1999 m., vėliau ši akcija išplito į 33 šalis. Kiekvienais metais beveik 50 000 europiečių euramelanomos akcijos metu yra tikrinami dermatologų. Lietuvoje ši diena minima nuo 2007 m., šiemet – keturioliktą kartą.

Plačiau  

Lietuvos klimatas – keturi metų laikai – kupinas kontrastų. Nuo -30oC speigo iki +30oC ir daugiau laipsnių kaitros, kuri tęsiasi 3 ar daugiau parų. Pastaraisiais metais vasaromis registruojamos tropinės naktys, kai oro temperatūra nenukrenta žemiau +20oC; stichinės sausros, kai hidroterminis koeficientas (HTK) yra žemesnis nei 0,5. Kartais ištinka hidrologinės sausros.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 1315 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio), 2 nauji B.1.351 („Pietų Afrikos“) ir 37 B.1.620 viruso linijų atvejai.

Plačiau  

Apie imuniteto svarbą kalbama nuolat, o ypač dabar, esant sudėtingai pandeminei situacijai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai ragina nepamiršti kitų ligų ir pasitikrinti imunitetą dėl kokliušo, hepatito B viruso, difterijos, stabligės, erkinio encefalito. Šios ligos valdomos skiepais, kuriuos reikia kas kelerius metus pakartoti. Todėl pravartu žinoti, ar dar turite imunitetą, ar jau reikalingas skiepas.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir VšĮ CPO LT kviečia verslo atstovus aktyviai dalyvauti kuriant naują platformą elektroniniame kataloge, kurioje būtų įsigyjamos laboratorinių tyrimų paslaugos koronavirusui (COVID-19) nustatyti. Tuo tikslu tiekėjai kviečiami dalyvauti rinkos konsultacijoje ir aptarti su pirkimu bei jo specifika susijusius klausimus, pasidalinti patarimais, įžvalgomis.

Plačiau  

Minint balandžio 28-ąją – Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną – norime atkreipti dėmesį į dirbančiųjų profesinės rizikos sąlygas tebesant pasaulinei pandemijos situacijai. Šiais ir praeitais metais labai didelis dėmesys yra skiriamas biologinių rizikos veiksnių vertinimui, nes COVID-19 pandemija labai paveikė dirbančiųjų žmonių gyvenimą. Ji reikalauja naujo gyvenimo ir darbo suderinimo būdo, pasitelkiant sustiprintas darbo saugos ir sveikatos priemones, pritaikant darbo tvarką, valdant stresą bei kitą psichosocialinę riziką. Naujausi tyrimai rodo, kad netinkamai įrengta darbo erdvė gali sudaryti COVID-19 plitimą darbuotojų grupėse ir todėl būtina griežta prevencija darbo vietoje.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.