Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Ar žinai, kad tuberkuliozė yra viena grėsmingiausių, plačiai pasaulyje paplitusių lėtinių ligų, sąlygojančių didelį mirtingumą. Kiekvienais metais nuo šios ligos miršta beveik tiek pat žmonių, kaip ir nuo ŽIV.

Plačiau  

Vanduo yra gyvybės lopšys Žemėje. Jis ypatingas tuo, kad atveria vandenynų paslaptis, bylojančias apie nenutrūkstamą vandens judėjimą Žemėje, be kurio neįmanomas joks gyvybės pasireiškimas. Iš pažiūros skaidrus vanduo savyje slepia daug paslapčių. Viena iš jų – plika akimi nematomi mikroorganizmai.

Plačiau  

Lietuvoje registruojant tymų atvejus, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja apie galimybę pasitikrinti dėl specifinio imuniteto šiam susirgimui.

Plačiau  

Mikroflora yra neatsiejama organizmo virškinimo, medžiagų apykaitos, vitaminų sintezės, imuninio statuso ir bendro nespecifinio organizmo rezistentiškumo formavimosi procesų dalis. Nuo burnos ertmės mikrofloros stovio priklauso daugelio burnos ertmės susirgimų eiga, prognozė ir susirgimo baigtis.

Plačiau  

Lietuvoje aptinkama apie 10 erkių rūšių. Viena iš pavojingesnių yra iksodinių erkių šeima. Lietuvoje šiai šeimai priklauso Ixodes ricinus erkė, kuri perneša Laimo ligos ir erkinio encefalito sukėlėjus. Apie šias ligas kiekvienas jau esame nemažai girdėję. Tačiau pavojingos yra ir kitos erkių pernešamos ligos: babeziozė, anaplazmozė, erlichiozė, įvairios karštinės ir kitos. Taip pat yra manoma, kad įsisiurbus erkei vienu metu galima užsikrėsti keliais patogenais, dėl ko daugelis žmonių kenčia nuo erkių sukeltų polimikrobinių infekcijų. Beveik visos erkių platinamos ligos atrastos palyginus neseniai, todėl apie jas mažai žinoma ir jų diagnostika yra sudėtinga.

Plačiau  

Šiandien Nacionalinėje sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) susirinko Nacionalinio poliomielito ekspertų komiteto nariai. Posėdžio tikslas – aptarti naujos poliomielito klausimyno versijos naudojimo pasikeitimus. Vasario mėnesį pristatyta elektroninė šio klausimyno versija, su kuria pasikeitė komiteto ir sekretoriato narių atsakomybės.

Plačiau  

Vasario 25 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos laboratorijoje (NVSPL) buvo gautas mėginys su 3 neaiškios kilmės organinio darinio fragmentais. Šie dariniai pasišalino moteriai iš kepenų absceso (pūlinio). Fragmentai atrodė kaip stori, raudonos spalvos siūlai (5, 29 ir 37 cm ilgio bei 2–3 mm pločio). Viso darinio ilgis – 71 cm. Apžiūrėjus mikroskopu, kilo įtarimas, kad tai yra mėsėdžių, žuvimi mintančių, kitų žinduolių inkstų parazitas. Besišalinantis iš dreno (vamzdelio, skirto skysčiams ar pūliams ištekėti), helmintas buvo pažeistas (sutrūkinėjo), be to, būdamas pūlinyje jis ėmė nekrobiotiškai irti. Todėl parazito atpažinimas buvo apsunkintas.

Plačiau  

Kovo 8-oji – Tarptautinė moters diena. Kai kurie žmonės šią šventę vertina skeptiškai, kiti sąžiningai kasmet pasveikina savo aplinkos moteris. Moterys taip pat įvairiai vertina šią šventę, dėl visuomenės požiūrio į moteriškumą ir moters padėtį įvairiose srityse.

Plačiau  

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 3 dieną paskelbė Tarptautine ausų ir klausos diena. Klausa mums yra svarbi dėl to, kad tai yra vienas iš penkių pojūčių, kuriais mes pažįstame pasaulį. Pasak PSO, maždaug 466 mln. žmonių (iš kurių 34 mln. yra vaikai) pasaulyje susiduria su klausos praradimu, ir apskaičiuota, kad 2050 m. šis skaičius išaugs iki 900 mln. žmonių arba 1 iš 10 žmonių pasaulyje.

Plačiau  

Retoms priskiriamos tokios ligos, kuriomis serga ne daugiau kaip 5 iš 10 tūkst. žmonių. 80 proc. retų ligų yra genetinės kilmės, likusias sukelia bakterijos, virusai, alergijos, aplinkos veiksniai ir kt.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.