Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

NVSPL jau galite pasiskiepyti nuo erkinio encefalito - 2020-05-13

Nuo šiol Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) bus teikiama ir skiepijimo nuo erkinio encefalito paslauga.


Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, per 2019 metus buvo registruota 711 susirgimo erkiniu encefalitu atvejų, 6 žmonės mirėLietuvoje erkės išplitusios visose apskrityse, tad yra didelė rizika pasigauti erkę ir susirgti. Specifinio gydymo šiai ligai nėra – vakcinacija išlieka veiksmingiausia priemonė. Imunitetui nuo erkinio encefalito susidaryti reikalingos trys vakcinos dozės, kurios turi būti įskiepijamos su 1–3 ir 5–12 mėnesių pertraukomis.

NVSPL nuo erkinio encefalito skiepijami tik suaugusieji. Gydytojo pažyma nereikalinga, tačiau prieš skiepijimą rekomenduojame užsirašyti šeimos gydytojo konsultacijai.


Paslauga

Kaina (vienos dozės)

Skiepijimas nuo erkinio encefalito suaugusiems

28,67 Eur


Skiepų pasas išduodamas vietoje arba galite atsinešti jau turimą.

Paslauga teikiama darbo dienomis šiuose NVSPL padaliniuose:

VILNIUJE

Reikalinga registracija tel.: (8 5) 234 0201, 8 6701 4125
Gėlių g. 9

KAUNE

Aušros g. 44
Darbo dienomis: 9–13 val.Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.