Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Ar žinai, kad daugiau nei 30 proc. užsikrėtusių lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) žmonių nejaučia jokių simptomų. Apie ligą jie gali sužinoti tik pasitikrinę prevenciškai.

Plačiau  

Prasidėjo Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė, kurios šūkis „Sumažink savo riziką“. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros (NVSPL) specialistai, minėdami Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę (sausio 22–31 d.), kviečia atkreipti dėmesį į šią ligą sukeliančią žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekciją.

Plačiau  

Sausio 5 dieną NVSPL darbuotojai dalyvavo visą dieną trukusioje konferencijoje, kurioje pranešimus skaitė Valstybinės darbo inspekcijos ir Lietuvos darbdavių konfederacijos atstovai.

Plačiau  

2017 m. gruodžio 7 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (toliau NVSPL) Klinikinių tyrimų skyriaus Bakteriologinių tyrimų poskyrio specialistai dalyvavo Lietuvos laboratorinės medicinos draugijos ir NVSPL organizuotoje konferencijoje „Antimikrobinio atsparumo aktualijos“.

Plačiau  

Tabako dūmuose yra iki 4000 cheminių junginių, 200 laikomi kenksmingais sveikatai, o 40 yra patvirtinti A grupės kancerogenai. 

Plačiau  

Tarptautinės nerūkymo dienos proga, 2017 m. lapkričio 16 – ąją, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus Cheminių tyrimų poskyryje buvo organizuota atvirų durų diena.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (toliau NVSPL) koordinuoja Nacionalinį antimikrobinio atsparumo stebėsenos vykdymą Lietuvoje.

Plačiau  

Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje yra atliekami gripo A/B virusų ir kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų virusinių infekcijų (ŪVKTI) tyrimai bei greitieji, tik 60 minučių trunkantys, gripo A/B ir RSV virusų tyrimai.

Plačiau  

Baldai, PVC danga (linoleumas), sintetiniai kilimai, klijuojamos sienų dangos – šias medžiagas naudojame įrengti savo namus ir nesusimąstome, kad jų teikiamas grožis dažnai gali būti labai pavojingas sveikatai.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.