Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Visi žinome, jog žmogui yra būtinas švarus geriamas vanduo, o užterštumas smarkiai blogina gruntinio vandens kokybę. Vanduo įvardijamas kaip užterštas, kai pavojingos medžiagos (cheminės, biologinės) užteršia vandens telkinius – upes, ežerus, vandenynus ir kitus – taip pakenkdamos vandens kokybei.

Plačiau  

„Vandens filtrai yra būtini norint pagerinti prasto vandens kokybę” – tai dažnas vandens filtrų prekeivių šūkis, skelbiamas internetiniuose puslapiuose ir lankstinukuose. Tačiau neapsigaukite! Norint sužinoti, ar vandens filtras tkrai reikalingas, geriamąjį vandenį būtina ištirti.

Plačiau  

Parodos „Expo Aukštaitija 2019“ metu (rugsėjo 27–28 d.), Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) organizavo konkursą, kurio nugalėtojai turėjo atsakyti į vieną klausimą ir galėjo laimėti vertingų prizų.

Plačiau  

Š. m. rugsėjo 24–26 d. Kopenhagoje vyko poliomielito laboratorijų tinklo susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos poliomielito laboratorijos atstovai: Klinikinių tyrimų skyriaus vedėjas Algirdas Griškevičius ir Virusologinių tyrimų poskyrio vedėja Svajūnė Muralytė.

Plačiau  

Rugsėjo 26-ąją, jau devintąjį kartą bus minima Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena (World Environmental Health Day). Jos minėjimo iniciatoriai – Tarptautinė aplinkos ir sveikatos federacijos specialistai (IFEH).

Plačiau  

Rugsėjo 19–20 dienomis Vilniuje vyko Vidurio ir Rytų Europos pasaulyje plačiai žinomos Virology Education platformos organizuojamas susitikimas dėl virusinių hepatitų ir ŽIV (5th CEE meeting on viral hepatitis and HIV).

Plačiau  

Pasaulinė Aplinkos Diena (World Cleanup Day) rugsėjo 20 dieną vyksta daugiau kaip 150 pasaulio valstybių. Lietuvoje išeiti į gamtą, susitvarkyti, praleisti laiką su artimaisiais, draugais bei kolegomis kviečia organizacija „Darom“, projektas „Atliekų kultūra“ ir „Delfi“.

Plačiau  

Ozonas (O3) – labai svarbus žemės atmosferos dujinis elementas. Tai yra stipriai kvepianti deguonies atmaina, turinti tris deguonies atomus. Nors sudaro tik milijoninę Žemės dalį, tačiau yra apgaubęs visą jos paviršių ir driekiasi nuo 10 iki 50 m aukštyje.

Plačiau  

Kiekvienas žmogus daugiau ar mažiau kasdien naudoja kosmetikos priemones: asmeninės higienos, grožio puoselėjimo, makiažo priemonės. Visų jų pasirinkimas rinkoje dabar yra milžiniškas, tačiau pastebima tendencija, kad pirkėjai atsigręžia į natūralumą: atidžiau skaito sudėtį etiketėse, negaili pinigų ekologiškiems produktams, dairosi vietinės produkcijos.

Plačiau  

Informuojame, kad Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija telefonu teikia informaciją nustatyta tvarka.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.