Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Atsižvelgiant į mokslininkų surinktus duomenis, tabako gaminių naudojimas bet kokia forma, įskaitant ir e-cigaretes, nėra saugus. Lietuvoje rūkymas labiau paplitęs tarp jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis daugiausia kasdien rūkančiųjų yra tarp 25–54 metų amžiaus gyventojų (42 % vyrų ir 14 % moterų).

 

Plačiau  

Hepatitas – tai kepenų struktūros bei funkcijos pokyčių sąlygotas, įvairios kilmės, sunkumo ir aktyvumo kepenų uždegimas. Viena iš uždegimo priežasčių gali būti infekcija, kurią sukelia hepatito A, B ar C virusai.

Tiek hepatito B virusas (toliau – HBV), tiek hepatito C virusas (toliau – HCV) pažeidžia kepenis, sukeldamas uždegimą, kuris gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija vykdė smėlio tyrimų dėl parazitinių kirmėlių kiaušinėlių akciją. Per mėnesį buvo ištirta 400 smėlio mėginių ir iš jų 42-se buvo rasti parazitinių kirmėlių ir neidentifikuoti kirmėlių kiaušinėliai. Užkrėsti mėginiai sudarė 10,5 proc. nuo visų tirtų mėginių, kai 2017 m. per tą patį laikotarpį Parazitologinių tyrimų poskyryje buvo ištirti 139 smėlio mėginiai ir su įvairių kirmėlių kiaušinėliais buvo rasta 9,4 proc. 2018 m. gegužės mėnesį smėlio mėginiuose buvo rasti toksokarų kiaušinėliai (Toxocara spp.)

Plačiau  

Pasaulio sveikatos organizacijos (angl. World Health Organization (WHO)) duomenimis, tankiai apgyvendintose urbanistinėse vietovėse žmonės praleidžia apie 90 % savo laiko uždarose patalpose, t.y. apie 70 % darbo vietose ir apie 20 % savo namuose.
Žmonės, kurie dažniausiai yra jautrūs neigiamam taršos poveikiui (pvz.: labai jauni, vyresni suaugusieji, žmonės, sergantys širdies ir kraujagyslių ar kvėpavimo ligomis), dažniausiai praleidžia dar daugiau laiko uždarose patalpose. 

Plačiau  

Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Vienintelis kraujo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, dovanotas sveikų donorų. Norint užtikrinti kraujo saugumą, jis donorinėse įstaigose yra tiriamas dėl per kraują perduodamų užkrečiamų ligų, tokių kaip: žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), hepatitai B ir C bei sifilis.

Plačiau  

Plečiantis miestams apleisti ir neeksploatuojami įvairios paskirties buvę industriniai (gamyklos, saugyklos, sandėliai ir pan.) pastatai  paverčiami gyvenamosiomis erdvėmis - loftais. Įsigyti loftą vilioja netradicinis būsto išplanavimas, taip pat mažesnė kaina nei įprasto būsto. Dažniausiai tokio tipo gyvenamąjį plotą renkasi studentai, menininkai arba jaunos šeimos. Kokie pavojai slypi buvusiuose industrinių pastatų patalpose? 

 

Plačiau  

Gegužės 28 d. minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Šią dieną moteris siekiama informuoti apie dažniausiai pasitaikančias ligas, skatinti profilaktiškai tikrintis sveikatą, sveikai maitintis ir gyventi aktyviai. Ypatingą dėmesį būtina atkreipti į dirbančios bei besilaukiančios moters sveikatą, į jos darbo sąlygas. Kiekvieno darbdavio pareiga yra užtikrinti saugias darbo sąlygas, atkreipti dėmesį į nėščių, neseniai pagimdžiusių, krūtimi maitinančių darbuotojų darbo sąlygų ypatumus.

Plačiau  

Kiekvienais metais gegužės 31 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mini Pasaulinę dieną be tabako. Šios dienos minėjimo tikslas yra pabrėžti tabako ir tabako gaminių vartojimo sukeliamas sveikatos problemas bei skatinti jų vartojimo mažinimo politiką.

Plačiau  

Gegužės 16-18 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūroje 4-ąjį kartą lankėsi Pasaulio sveikatos organizacijos mentorė.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.