Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Mikrobiologinių mitybos terpių paruošimas

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Mikrobiologinių mitybos terpių paruošimas

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Terpių gamybos, kokybės kontrolės ir validacijos skyriuje paruošiama daugiau kaip 200 pavadinimų terpių. Tai terpės, skirtos mikroorganizmams maisto produktuose, vandenyje, sterilioje medžiagoje bei vaistuose, klinikinėje ir kitoje tiriamojoje medžiagoje aptikti, gausinti ir skaičiuoti.

Terpėms paruošti dažniausiai naudojamos pilnos sudėties dehidratuotos terpės, įsigytos iš tokių pasaulyje pripažintų dehidratuotų terpių gamintojų, kaip OXOID, MERCK, Becton & Dickinson ir pan. Paruošiamų terpių asortimente yra skystų, pusstandžių ir standžiųjų terpių, kurių įvairūs tūriai išpilstomi į vienkartines Petri lėkšteles ir stiklinius indus (mėgintuvėlius ir butelius).

Paruoštos naudoti

skystosios terpės pilstomos į:

  • butelius;
  • mėgintuvėlius.

 standžiosios terpės pilstomos į:

  • butelius;
  • mėgintuvėlius;
  • vienkartines 55 mm, 90 mm skersmens ir kontaktines Petri lėkšteles.

Atsekamumui užtikrinti paruoštos terpės 90 mm skersmens Petri lėkštelėse yra paženklintos karšto spaudimo būdu įspaudžiant terpės partijos numerį. Visos paruoštų terpių partijos kontroliuojamos Kokybės kontrolės skyriuje. Kiekvienai paruoštai terpės partijai rašomas terpės kokybės sertifikatas. Jame pateikiama išsami informacija apie naudotą žaliavą, tirtus parametrus, kontrolei naudotas padermes bei paruoštos terpės laikymo sąlygas.

Terpių gamybos, kokybės kontrolės ir validacijos skyrius nuo 2002 m. gruodžio mėn. sertifikuotas pagal LST EN ISO 9001:2001 standartą Kokybės vadybos sistemos. Reikalavimai (ISO 9001:2000). Sertifikavimą atliko Bureau Veritas Certification. 2014 m. gruodžio 2 d. skyrius persertifikuotas pagal LST EN ISO 9001:2008 standartą.

Išsamesnės informacijos teiraukitės tel. (8 5) 210 5493 arba el. p. jurgita.katkiene(eta)nvspl.ltPaskutinis atnaujinimas: 2021-10-25 15:59:56