Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Balandžio 16 dieną Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL)  Fizikinių tyrimų poskyrio specialistai vedė edukacines pamokėles tema „Triukšmas mūsų aplinkoje“, skirtas Tarptautinei triukšmo suvokimo dienai paminėti.

Plačiau  

Vis dažniau girdime apie aplinkos taršą, prie kurios prisideda per didelis vartojimas, pelno siekimas. O lėšų valymo įrengimams ir aplinkos taršos mažinimui dažniausiai neužtenka. Tačiau žmonių negalavimai ir ligos, susiję su aplinkos tarša, niekur neišnyko, jų netgi padaugėjo, arba atsirado tokių, kurių prieš 30 metų net nebuvo, todėl visiems tenka karts nuo karto užsukti į vaistinę ir įsigyti vaistų, arbatų, maisto papildų ligai gydyti arba imunitetui stiprinti.

Plačiau  

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Šiaulių skyriaus Panevėžio klientų aptarnavimo poskyrio specialistai kartu su fizikinių tyrimų specialiste dalyvavo Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti – „Sveikatos pavasaris".

Plačiau  

Pateikiame sąrašą su tyrimų, dėl kurių dažniausiai teiraujamasi, atlikimo trukme.

Plačiau  

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Klaipėdos skyriuje 2019 m. balandžio 4 d. lankėsi Klaipėdos Versmės progimnazijos penktokai, kuriems buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas rūkymo prevencijos tema.

Plačiau  

ių metų kovo 28 dieną Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) įvyko kasmetinis vadybos vertinamosios analizės susirinkimas. Kokybės vadybos skyriaus vedėja Ieva Lukoševičiūtė ažvelgė 2018 m. kokybės vadybos sistemos iššūkius, grėsmes ir perspektyvas.

Plačiau  

Šių metų kovo 22–24 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai dalyvavo Klaipėdoje UAB „Expo vakarai“ organizuotoje gyvensenos, medicinos ir sveikatingumo parodoje „Sveikata 2019“.

Plačiau  

Ar žinai, kad tuberkuliozė yra viena grėsmingiausių, plačiai pasaulyje paplitusių lėtinių ligų, sąlygojančių didelį mirtingumą. Kiekvienais metais nuo šios ligos miršta beveik tiek pat žmonių, kaip ir nuo ŽIV.

Plačiau  

Vanduo yra gyvybės lopšys Žemėje. Jis ypatingas tuo, kad atveria vandenynų paslaptis, bylojančias apie nenutrūkstamą vandens judėjimą Žemėje, be kurio neįmanomas joks gyvybės pasireiškimas. Iš pažiūros skaidrus vanduo savyje slepia daug paslapčių. Viena iš jų – plika akimi nematomi mikroorganizmai.

Plačiau  

Lietuvoje registruojant tymų atvejus, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja apie galimybę pasitikrinti dėl specifinio imuniteto šiam susirgimui.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.