Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Slapto kraujo išmatose tyrimas - 2020-08-18

Esama ne vienos ligos, kurią nustatyti sunku dėl simptomų nebuvimo. Kartais ligas išduoda tam tikri požymiai, bet ir juos ne visada žmogus gali pamatyti be specialisto pagalbos. Vinas tokių klastingų požymių – slaptas kraujas išmatose.


Tokį kraujavimą svarbu aptikti, nes jį gali sukelti įvairūs virškinamojo trakto sutrikimai, pvz.: divertikulitas (uždegimas arba infekcija, kylanti gaubtinėje žarnoje susiformavusiuose maišeliuose – divertikuluose), kolitas (storosios žarnos uždegimas), polipai (dariniai, atsiradę storojoje žarnoje ir augantys į žarnos spindį), gaubtinės ir storosios žarnos vėžys bei kt.

Šio kraujo gali būti toks mažas kiekis, kad plika akimi jo pamatyti neįmanoma, todėl medikai rekomenduoja atlikti slapto kraujo išmatose testą.

Ėminys tyrimui

Tyrimui atlikti reikalingas išmatų mėginys (dydžio sulig graikišku riešutu), paimtas iš 5–6 skirtingų vietų, surinktas į švarią ir sausą talpą. Ištyrimui mėginį į laboratoriją pristatyti tą pačią ar rytojaus dieną, bet ne vėliau kaip per 48 val. po defekacijos, mėginį laikant šaltoje (+2–+8o C) patalpoje.

Įtaka tyrimui

Prieš atliekant slapto kraujo nustatymo išmatose tyrimą – mitybos apribojimai nereikalingi.

Alkoholis bei kai kurie medikamentai, pvz.: aspirinas, indometacinas, fenilbutazonas, rezerpinas, kortikosteroidai ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti virškinamojo trakto sudirginimą, o vėliau – kraujavimą, todėl sąlygoja teigiamą rezultatą. Rekomenduojama, kad tokių medikamentų vartojimas būtų nutrauktas ne vėliau kaip 48 valandos prieš tyrimą.

Testo rezultatams įtakos turi:

• Menstruacinis kraujavimas;

• Kraujuojantis hemorojus;

• Šviežias ir matomas kraujas iš žarnyno;

• Kraujas šlapime.

Tyrimo kaina ir kontaktai

3,77 Eur.

Gėlių g. 9, Vilnius

Darbo dienomis 7.30–15 val.

Tel. 8 670 14159

El. p. priimamasis.geliu@nvspl.lt


Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.