Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Patiriamas stresas – mokytojų darbo kasdienybė

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Patiriamas stresas – mokytojų darbo kasdienybė - 2017-10-05

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio kreipiama į darbuotojų psichosocialinę aplinką darbe bei kokią įtaką žmogui daro psichosocialiniai rizikos veiksniai.


Tačiau Lietuvoje ši problema vis dar nėra plačiai tiriama, ypač skirtingų profesijų atžvilgiu. Pedagogų darbas, lyginant su kitomis profesijomis, yra psichologiškai labiau įtemptas ir sudėtingas.

Pedagogai darbe dažniausiai patiria tokius psichosocialinius rizikos veiksnius kaip:

- konfliktai su mokiniais,

- rizika, kad kažkas gali susižeisti arba būti sužeistas,

- konfliktai su mokinių tėvais,

- įtampa darbe,

- laiko stoka užduotims atlikti tinkamai, kokybiškai ir saugiai,

- padėkos stoka, už gerai atliktą darbą,

- konfliktai su bendradarbiais,

- nesupažindinimas su užduotimis bei įtakos neturėjimas darbe.                 

Neretai šias situaciją apsunkina dar ir tai, kad įstaigų vadovai psichosocialinę aplinką darbe vertina geriau, nei patys pedagogai.                   

Remiantis tyrimų rezultatais, nustatyta, kad tokie psichosocialiniai rizikos veiksniai kaip pedagogų nuomonės ir pasiūlymų neišklausymas, darbo prasmingumo suvokimas, įtampa darbe, konfliktai su auklėtinių tėvais, konfliktų su vadovais neišsprendimas, atsiliepimų apie atliktą darbą stoka, vienišumo darbe pojūtis bei nepasitenkinimas darbu yra glaudžiai susiję su pedagogų subjektyviu sveikatos vertinimu bei patiriamu stresu darbe.

Širdies ligos, kaklo, peties skausmai, patiriamas psichologinis stresas yra vyraujantys sveikatos sutrikimai tarp pedagogų. Todėl svarbu yra laiku diegti streso darbe mažinimo priemones ir atlikti pedagogų psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą.

NVSPL Sveikatos rizikos veiksnių skyriaus Profesinės rizikos vertinimo poskyris atlieka visų profesinės rizikos veiksnių ištyrimą ir  vertinimą visoje Lietuvoje.


Kontaktai:

Antakalnio g. 10, Vilnius

profesine.rizika(eta)nvspl.lt

tel. 8 5 212 1167

mob. 8 610 30041

Atgal Spausdinti