Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Lietuvoje nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Lietuvoje nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai - 2021-03-02

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.


Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų laboratorijoje buvo ištirta 15 tikslingai atrinktų ėminių (pagal PGR produkto S geno nebuvimą) – 13 atvejų priskirti „britiškajai“ atmainai.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų laboratorijoje iš 85 ištirtų ėminių, 11 nustatyta taip pat „britiškoji“ mutacija.

Lietuvai sekoskaitos tyrimuose talkinanti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro laboratorija iš 188 nusiųstų ėminių ištyrė 159 ėminius ir 1 aptiko B.1.1.7 viruso liniją.

Pasak NVSPL direktoriaus Dano Bakšos, ėminiai sekoskaitos tyrimams atrenkami iš įvairių Lietuvos regionų, kad būtų galima įvertinti mutacijų paplitimą tiek visos valstybės mastu, tiek atskiruose jos regionuose. Dalis ėminių yra atrenkami atsitiktinai, o dalis pagal specifinius atrankos kriterijus, kaip, pavyzdžiui, Santaros klinikų ištirti 15 atvejų, iš kurių pasitvirtino, kad dauguma buvo B.1.1.7 viruso linijos atvejų.

NVSPL duomenimis, organizuojant sekoskaitą, iš viso nuo vasario mėnesio Lietuvoje buvo aptikti 37  B.1.1.7 viruso linijos atvejai.  

 

Atgal Spausdinti