Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Ar žinai, kad virusai, bakterijos ir parazitai sukelia žarnyno infekcijas?! - 2018-11-02

Lapkričio mėnesį Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ragina visuomenę pasitikrinti dėl žarnyno infekcinių ligų.


Kaip sakoma bakterijoms, virusams ar parazitams sienos neegzistuoja, o užsikrėsti galima keliaujant ir po Ameriką, ir po Afriką. Pasak specialistų, vasara Lietuvoje trunka trumpai, todėl nieko nestebina, kad nemaža dalis ją stengiasi pratęsti rudenį keliaudami į šiltus ir egzotiškus kraštus, kuriuose ne tik kita aplinka, tačiau ir kitokios maisto ruošimo tradicijos, klimatas, kur vyrauja tam tikros ligos ir jų sukėlėjai. Nuo kai kurių užkrečiamųjų ligų keliautojai gali apsisaugoti skiepais, tačiau ne nuo visų jų šie sukurti, todėl tikimybė susirgti visuomet yra. NVSPL norėdama atkreipti keliautojų dėmesį į sveikatos problemas, siūlo lapkritį pasitikrinti, ar jų organizme neapsigyveno bakterinių, parazitinių ir virusinių gastroenteritus sukeliančių infekcijų sukėlėjai. Svečiose šalyse, kai organizmas susiduria su tokiais patogenais, kuriems mūsų imuninė sistema nėra pasirengusi, žarnyno infekcijos yra gana dažnos. Pasak specialistų, dažniausia viduriavimo priežastis yra žarnyno infekcija, kurią sukelia virusai, bakterijos ar parazitai. Tokia būklė dar vadinama gastroenteritu. Infekcijomis dažnai užsikrečiama kartu su maistu arba vandeniu, kuris buvo užterštas arba tiesiogiai iš kito infekuotojo asmens.

Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje galima atlikti išmatų tyrimus, kurie nustato didelę dalį parazitinių, bakterinių ir virusinių infekcijų sukėlėjų. Diagnostika, pagrįsta įprastiniais metodais, yra problematiška dėl mažo jautrumo, specifiškumo, ilgo tyrimų atlikimo. Šiuo metu laboratorijoje naudojami molekuliniai metodai, leidžiantys greitai ir efektyviai atlikti didelės dalies gasteroenteritų sukėlėjų nustatymą. Realaus laiko PGR pagrįsta diagnostika svarbi dėl daugelio privalumų, įskaitant plataus skrandžio ir žarnyno trakto infekcijos patogenų aptikimą, trumpą tyrimų laiką ir didelį jautrumą bei specifiškumą. Šio tyrimo metu gali būti aptinkama net 25 gasteroenteritus sukeliantys patogenai, įskaitant 6 virusus, 13 bakterijų ir 6 parazitus. Lapkričio mėnesį tyrimas bus atliekamas už specialią kainą.

 

Kviečiame pasitikrinti dėl žarnyno infekcinių ligų!

 

Operatyvus ir patikimas tyrimas, kurio metu gali būti aptikti net 25 gastroenteritus sukeliantys patogenai, įskaitant 6 virusus, 13 bakterijų ir 6 parazitus – tik 122,40 Eur.

 

Visą lapkričio mėnesį mėginius tyrimams galite pristatyti Jums patogiausiame laboratorijos padalinyje:

Pirmadienis – penktadienis 08:00 – 17:00 val.

  • Žolyno g. 36, Vilniuje, tel. (8-5) 2340201
  • Gėlių g. 9, Vilniuje, tel. (8-5) 2122718
  • Aušros g. 44, Kaune, tel. (8-37) 331699
  • Bijūnų g. 6, Klaipėdoje, tel. (8-46) 383113
  • Dubijos g. 40, Šiauliuose, tel. (8-41) 399879
  • Respublikos g. 13, Panevėžyje, tel. (8-45) 596362

 

Tyrimams į laboratoriją reikia pristatyti išmatų mėginį (vienkartiniuose, steriliuose indeliuose):

 

  • į laboratoriją turi būti pristatyti per 48 val. nuo paėmimo,
  • laikomi 2–8 ˚C temperatūroje.

 

Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.