Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Pasaulinė rankų higienos diena Klaipėdoje - 2019-05-07

2019 m. gegužės 6 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Klaipėdos skyriuje, Pasaulinės rankų higienos dienos proga (minima viena diena anksčiau – gegužės 5-ąją) organizuotas renginys pradinių klasių moksleiviams „Švarios rankos – sveiki mes“.


Edukacinio renginio metu Mikrobiologinių tyrimų poskyrio mikrobiologijos specialistė Gintarė Vasiljevienė moksleiviams skaitė paskaitą apie rankų higienos svarbą parazitinių ir infekcinių ligų profilaktikai. Specialistė vaikams papasakojo kaip žmogus užsikrečia parazitinėmis kirmėlėmis ir kaip nuo to apsisaugoti. Kalbėta apie rankų plovimo reikšmę sveikatai.

Renginio dalyviai apsilankė Parazitologijos laboratorijoje kur turėjo galimybę susipažinti su atliekamais parazitologiniais tyrimais ir jiems naudojama įranga bei priemonėmis. Moksleiviai pamatė, kaip atrodo žmogaus organizme rastas kaspinuotis, askaridės ir kiti parazitai. Mikroskopu buvo demonstruojami spalinių kiaušinėliai.

                 

Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.