Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - NVSPL galima pasitikrinti atsparumą tymų virusui

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

NVSPL galima pasitikrinti atsparumą tymų virusui
 

Atsižvelgdami į praėjusiais metais siautusį tymų protrūkį sveikatos specialistai ir šiemet ragina išlikti budriems. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja apie galimybę pasitikrinti dėl specifinio imuniteto šiam susirgimui.

Tymų IgG klasės antikūnų tyrimas parodo, ar tiriamasis buvo susidūręs su šia infekcija, sirgęs ja ar skiepytas nuo jos vaikystėje. Tai yra kiekybinis tyrimas. Aukštas specifinių antikūnų titras, kitaip tariant – jų kiekis, parodo, kad žmogus atsparus šiai infekcijai. Jei tyrimas neigiamas arba antikūnų kiekis labai mažas, virusui patekus į organizmą antikūnų titras gali būti nepakankamas, kad jį neutralizuotų.

Lietuvoje nuo tymų vaikai skiepijami nuo 1964 metų. Priklausomai nuo amžiaus, žmogus gali būti skiepytas 1 arba 2 kartus. Taigi, suaugusieji jau turėtų būti paskiepyti arba persirgę. Tačiau net tokie asmenys gali neturėti specifinių tymų antikūnų arba turėti jų nepakankamą kiekį tam tikrais atvejais, pavyzdžiui – dėl nepakankamo individualaus organizmo imuninio atsako.

Abejojant, ar žmogus turi atsparumą tymams ir ar jam aktualu pasiskiepyti arba išsitirti, pirmiausia rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju. Taip pat gydytojas padės įvertinti antikūnų tyrimo rezultatus pagal konkretaus žmogaus sveikatos būklę, situaciją.


Informacija norintiems išsitirti


NVSPL kraujo ėminys tyrimams imamas:


Vilniuje

Žolyno g. 36 (7:30–15 val.)

Gėlių g. 9 (7–15 val.)

Kaune

Aušros g. 44 (9–13 val.)

 

Tyrimo kaina:

Tymų antikūnų nustatymas IgG – 9,27 Eur (į kainą jau įskaičiuotas mėginio paėmimas).


Paskutinis atnaujinimas: 2020-01-20 08:42:23