Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Klausimai-atsakymai
Sveiki,
Norėčiau sužinoti kokios yra bendrojo vandens kietumo normos? Ačiū.
Spausdinti
2017-05-05

Laba diena,

Suminis vandens kietumas priklauso nuo jame ištirpusių kalcio bei magnio druskų kiekio (Ca2+ ir Mg2+ jonų suma). Šio rodiklio higienos normos nereglamentuoja, nes žmogui jis nekenkia, t.y. tiek kalcis, tiek magnis yra mikroelementai, reikalingi organizmui ir sveikatai. Tačiau didelis vandens kietumas kenkia mūsų buičiai ir odai. Dėl šių medžiagų pertekliaus formuojasi kalkių nuosėdos, atsiranda gelsvai baltų dėmių ant indų, kriauklių, vonios, ilgai neužverda arbatinukas ar sunkiai įšyla šildytuvas, prasčiau išsiplauna plaukai, toks vanduo užkemša odos poras ir ji sausėja.

Vandens kietumą galima reguliuoti pagal individualius poreikius naudojant vandens minkštinimo filtrus. Filtrai iš vandens išvalo kalcio ir magnio druskas, o vietoj jų atsiranda natrio jonų. Natrio jonai įeina į daugelio mums gerai žinomų junginių sudėtį, kaip valgomoji druska (natrio chloridas), geriamoji soda (natrio hidrokarbonatas). Todėl kartais po filtro vanduo gali turėti sūroką ar sodos skonį.  

Prieš statant filtrus visada patariama išsitirti vandens kietumą. Kada vanduo yra „minkštas“ ar „kietas“ griežtos skalės nėra. Miesto gyventojams įprasto vandentiekio tiekiamo vandens kietumas svyruoja ribose nuo 2,0 iki 3,5 mmol/l. Tai yra taip vadinamas „vidutinio“ kietumo vanduo. „Minkštu“ vandeniu gali būti laikomas vanduo, kurio kietumas yra iki 1,5 mmol/l. „Kietu“ vandeniu gali būti laikomas vanduo, kurio kietumas yra virš 3,5 mmol/l.  Ar naudoti buityje minkštinimo filtrus ar ne, apsispręsti gali kiekvienas gyventojas.

 
Atgal
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
  
AntiSpam

Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.