Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Koronaviruso tyrimo atlikimas gydymo įstaigoms - 2020-02-12

Dėl naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 tyrimo atlikomo gydymo įstaigoms 

1. Bendroji informacija.

1.1. Tyrimas atliekamas antradieniais ir ketvirtadieniais (tyrimas pradedamas 8 val.). 

1.2. Tyrimo kaina – 77,16 Eur.

1.3. Tyrimas atliekamas Polimerazės grandininės reakcijos metodu.

1.4. Ėminiai iš gydymo įstaigų priimami adresu Žolyno g. 36, Vilnius.

Atkreipiame dėmesį, kad NVSPL neima ėminių iš privačių asmenų.2. Tyrimui tinkami ėminiai:

2.1. tepinėlis iš nosiaryklės virusologinėje terpėje (turi būti pristatytas per ≤5 dienas 4ºC temperatūroje);
2.2. bronchoalveolinis lavažas (BAL), aspirantai/ nuoplovos steriliame indelyje (turi būti pristatytas per ≤48 valandas 4ºC temperatūroje). Rekomenduojama kuomet nėra galimybės paimti tepinėlio iš nosiaryklės.


3. Tinkamas ėminių paėmimas. Ėminiai imami vadovaujantis 2012 m. sausio 30 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-58 „Dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“ numatytais reikalavimais:

3.1. Ėminiai imami trimis steriliais tamponais (specialiomis priemonėmis su transportine virusologine terpe):
3.1.1. pirmu sausu, steriliu vatos tamponu braukiamos tonzilės, vėliau – minkštasis gomurys ir grįžtama prie ryklės užpakalinės sienelės;
3.1.2. antru ir trečiu sausu, steriliu vatos tamponu giliai įeinama į nosies ertmę (vienu į kairę nosies landą, kitu į dešinę) ir braukiama sukamaisiais judesiais.
3.1.3. visi trys tamponai pamerkiami į vieną mėgintuvėlį su transportine terpe ir nukerpami jų kotai, kad būtų galima mėgintuvėlį uždaryti. Mėgintuvėlis sandariai uždaromas užsukamu dangteliu, ant mėgintuvėlio nenuplaunamu rašikliu užrašoma (arba priklijuojama) paciento inicialai arba rezultatų lapo numeris. Mėgintuvėlis dedamas į užklijuojamą plastikinį maišelį (atskirai nuo Rezultatų lapo). Mėgintuvėliai laikomi ir transportuojami dangteliu į viršų, kad paimta medžiaga būtų panardinta į transportinę terpę.


4. Tinkamas ėminių transportavimas. Ėminiai pakuojami į B kategorijos trigubas pakuotes, kurias sudaro:

4.1. pirminė pakuotė – mėgintuvėliai, į kuriuos surenkami ėminiai;
4.2. antrinė pakuotė – konteineris arba sandarus ėminiams skirtas maišelis, į kurį pakuojamos pirminės pakuotės. Konteineris / ėminių maišelis turi būti plastikinis, tvirtas, sandarus ir vandeniui nelaidus, atlaikantis ne mažiau kaip 95 kPa slėgį. Kiekviena pirminė pakuotė individualiai izoliuojama ir pakuojama su tokiu sorbento kiekiu, kuris padėtų išlaikyti vertikalią mėgintuvėlių padėtį ir pažeidimo atveju sugertų ištekėjusius ėminius;
4.3. tretinė pakuotė – kartoninė dėžė, į kurią pakuojama antrinė pakuotė.


Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.