Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, matomos aiškios cigarečių importo, legalaus tabako gaminių suvartojimo ir sergamumo kai kuriomis su rūkymu susijusiomis ligomis (kraujotakos ir kvėpavimo sistemų) augimo tendencijos.

Plačiau  

Kasmetinis privalomas vaiko sveikatos patikrinimas prieš mokyklą – ne šiaip formalumas. Nors vaikų sveikata turėtų būti prioritetas, tokį sveikatos patikrinimą tėvai dažniausiai atlieka vienintelį kartą per visus metus.

Plačiau  

2019 m. liepos 29 d. 9.00 val. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) įvyko susirinkimas „NVSPL 2019 m. I pusm. veiklos plano įgyvendinimas“.

Plačiau  

Pelėsiniai grybai yra vieni seniausių organizmų mūsų planetoje. Nėra tokios Žemės vietos, kurioje nebūtų pelėsinių grybų, ar jų sporų. Net idealiai išvalius gyvenamąją aplinką, ore aptiktume pelėsinių grybų sporų, todėl kova su jais neretai vadinama kova su vėjo malūnais.

Plačiau  

Mokslo metams artėjant į pabaigą, o šilumai peržengiant 30 laipsnių, nenuostabu, kad mokyklos suole susikaupti darosi sunku. Tačiau apsilankymas laboratorijoje – visai kas kita!

Plačiau  

Birželio 5-ąją, minima Pasaulinė aplinkos diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į aktualias aplinkosaugos problemas ir ieškoti būdų, kaip jas spręsti. Šiemet Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) pagrindinė šios dienos tema susijusi su oro taršos mažinimu.

Plačiau  

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Klaipėdos skyriuje 2019 m. birželio 3 d. lankėsi Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos grupė.

Plačiau  

Atrodo, artėjant vasarai pasitraukia virusai ir galime lengviau atsipūsti. Nors peršalimo ligomis šiltuoju metų laiku sergama kur kas rečiau, deja, nuo virusų vasara neapsaugo. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Virusologinių tyrimų poskyrio vedėja Svajūnė Muralytė sako, kad enterovirusai aktyvūs ir vasarą, o šiems virusams ypač imlūs vaikai.

Plačiau  

Šiandien (gegužės 29 d.) Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktorius Vytautas Vidmantas Zimnickas susitiko su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja (laikinai atliekančia direktoriaus funkcijas) Gražina Belian ir Valstybinės vartotojų teisės apsaugos tarnybos direktore Neringa Ulbaite. Susitikimo metu pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas.

Plačiau  

Kasmet trečiąjį gegužės mėnesio sekmadienį žmonės pagerbia mirusiuosius nuo AIDS. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta Jungtinėse Amerikos Valstijose San Francisko mieste 1983 metais. Renginį organizavo žmonės, kuriuos asmeniškai palietė ši liga. Jie išėjo į gatves tam, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į ŽIV ir AIDS problemą bei paskatintų imtis atitinkamų veiksmų.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.