Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Seminaras apie tymų epidemiologinės ir laboratorinės priežiūros aktualijas

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Seminaras apie tymų epidemiologinės ir laboratorinės priežiūros aktualijas - 2017-10-26

Spalio 24 d. Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės nariai organizavo seminarą – viešą konsultaciją tymų epidemiologinės priežiūros ir profilaktikos klausimais. 


Renginys buvo skirtas Kauno apskrities teritorijos asmens sveikatos įstaigų šeimos, vaikų ligų ir vidaus ligų gydytojams.  Seminare aptarta tymų epidemiologinės situacijos aktualijos, priminta šios infekcijos svarba visuomenės sveikatai. Paskaitą apie tymų laboratorinę diagnostiką ir galimybes skaitė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klinikinių tyrimų skyriaus vedėjas Algirdas Griškevičius. Pranešime jis atkreipė dėmesį į tai, kad ėminys tyrimams turi būti paimtas laiku, nes praėjus 5 dienoms po bėrimo atsiradimo, galimybės išauginti virusą yra minimalios. Diagnozuojant tymus ir raudonukę yra optimaliausia į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją tyrimams pateikti paciento tepinėlį iš nosiaryklės ir kraujo serumą. Klinikinių tyrimų skyriaus vedėjas atsakė į klausimus apie ėminių paėmimą, saugojimą bei transportavimą tiriant tymus, raudonukę bei enterovirusines infekcijas.

Atgal Spausdinti