Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

NVSPL padaliniai - 2019-11-04

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) padaliniai įsikūrę visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Kiekviename jų galite užsakyti daugumą mūsų teikiamų paslaugų: mikrobiologinius, aplinkos, fizikinius ir kitus tyrimus.

Plačiau  

Jau prasidėjusio kalendorinio 2019–2020 metų gripo sezono metu Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (toliau – Laboratorija) iki šiol ištirta 19 ėminių, iš kurių patvirtintų gripo virusų nebuvo, tačiau nustatyti rinovirusai ir paragripo 1 tipo virusai.

Plačiau  

Šių metų spalio 8 dieną į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Parazitologinių tyrimų poskyrį kreipėsi moteris, kuri rugsėjo 14–27 dienomis lankėsi Kenijoje. Praėjus savaitei po kelionės, iš dešinės kojos šlaunies moteris išsitraukė kirmėlę. Kaip teigė pacientė, iš pradžių labai niežėjo vienoje kojos vietoje, vėliau toje vietoje atsirado gumbelis ir skausmas, kuris vis intensyvėjo. Galų gale iš gumbelio moteris ištraukė kirmėlę, kurią, rekomendavus infekcinių ligų gydytojai, atnešė į laboratoriją identifikavimui. Nustatėme, kad tai yra tropinių ir subtropinių kraštų musės Cordylobia anthropophaga lerva.

Plačiau  

Gripas – tai daugeliui tampa baisiausiu šaltojo sezono žodžiu. Bijoti nereikia, bet skirti daugiau dėmesio sveikatai – privalu.

Plačiau  

Šių metų spalio 7–8 dienomis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Klinikinių tyrimų skyriaus Serologinių tyrimų poskyrio laboratorinės medicinos gydytoja Vilnelė Lipnickienė dalyvavo kasmetinėje EuPertstrain/EUPertgenomics konferencijoje, kuri šiais metais vyko Romos mieste, Italijoje.

Plačiau  

Spalio 15 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto ketvirto kurso studentės.

Plačiau  

Kuris iš mūsų nėra matęs pelėsio? Tai yra vienas seniausių Žemės gyventojų ir jo yra apstu visur: lauke, patalpose, ore, dirvožemyje, trumpai tariant ten, kur drėgna ir šilta. Neišvengia pelėsio ir maisto produktai, laikomi per ilgai ir netinkamomis sąlygomis.

Plačiau  

Visi žinome, jog žmogui yra būtinas švarus geriamas vanduo, o užterštumas smarkiai blogina gruntinio vandens kokybę. Vanduo įvardijamas kaip užterštas, kai pavojingos medžiagos (cheminės, biologinės) užteršia vandens telkinius – upes, ežerus, vandenynus ir kitus – taip pakenkdamos vandens kokybei.

Plačiau  

„Vandens filtrai yra būtini norint pagerinti prasto vandens kokybę” – tai dažnas vandens filtrų prekeivių šūkis, skelbiamas internetiniuose puslapiuose ir lankstinukuose. Tačiau neapsigaukite! Norint sužinoti, ar vandens filtras tkrai reikalingas, geriamąjį vandenį būtina ištirti.

Plačiau  

Parodos „Expo Aukštaitija 2019“ metu (rugsėjo 27–28 d.), Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) organizavo konkursą, kurio nugalėtojai turėjo atsakyti į vieną klausimą ir galėjo laimėti vertingų prizų.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.