Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Tinkama rankų priežiūra – apsauga nuo mikroorganizmų plitimo - 2019-05-06

Galima sakyti, kad tinkamai nuplautos rankos yra medicinos darbuotojų uniformos dalis. Rankų švara turime rūpintis kiekvienas, nesvarbu, kokio ammžiaus esame ar kokį darbą dirbame. Tačiau tai tampa dvigubai svarbiau, kai turime sąlytį su kitu žmogumi, kai galime daryti įtaką jo sveikatai.


Ant asmens sveikatos priežiūros įstaigų personalo rankų vidutiniškai gyvena nuo 40 tkst. iki 4,5 mln. mikroorganizmų. Daugelį laikinų mikroorganizmų pašalina įprastinis rankų plovimas muilu ir vandeniu, bet  alkoholinis rankų antiseptikas tai daro efektyviau. Todėl, jei rankos nėra vizualiai užterštos, pirmenybę rekomenduojama teikti higieninei rankų antiseptikai. Šis būdas ne tik veiksmingiau šalina mikroorganizmus, bet ir greičiau ir paprasčiau atliekama (nereikia vandens, įrangos vandeniui, trunka apie 30 s), bei mažiau dirgina odą.

Darbo metu visų darbuotojų, teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas ir liečiančių pacientus, medicinos priemones, prietaisus, rankų oda turi būti:

- sveika;
- nagai sveiki ir tik natūralūs, trumpai ir apvaliai nukirpti, nelakuoti;
- rankų papuošalai bei laikrodžiai nuimti;
- nedidelės rankų žaizdelės užklijuojamos pleistru;
- dirbama tik su medicininėmis pirštinėmis. 

Jei tinkamai nesilaikoma rankų higienos, mikroorganizmai lengvai perduodami paspaudžiant ranką, liečiant daiktus, paviršius. Taip mikroorganizmus galima perduoti pacientas, nuo jų – savo kolegoms, šie gali perduoti toliau, tad jie labai lengvai plinta. Saugokime save ir mus supančius žmones.

Informacija parengta pagal Higienos instituto suteiktą medžiagą.

Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.