Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - ŽIV, hepatitų B ir C tyrimai

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

ŽIV, hepatitų B ir C tyrimai
ŽIV bei hepatitų B ir C infekcijos dar vadinamos tyliosiomis, nes žmonės ilgai nejaučia jokių simptomų ir nežino, kad yra užsikrėtę. Tuo metu liga progresuoja, be to – tokie žmonės gali užkrėsti kitus to net nežinodami.

Hepatitai

Negydomi hepatitų virusai gali sukelti kepenų pažeidimus (cirozę, vėžį). Hepatitais B ir C užsikrečiama tiesioginio kontakto metu su infekuoto asmens krauju, seilėmis, sperma, išskyromis iš lyties takų, taigi užsikėsti galima lytinių santykių metu, naudojantis tomis pačiomis higienos priemonėmis, įvairių medicininių bei kosmetinių procedūrų metu, naudojant į veną leidžiamus narkotikus panaudotomis adatomis ir švirkštais.

Infekcijos požymiai gali būti panašūs į gripo simptomus, taip pat pasireikšti nuovargiu, pykinimu, apetito stoka, silpnumu, pilvo, sąnarių skausmais, depresija, odos ir gleivinių gelta pasireiškia ne visada. Taip pat simptomų galima ir nejausti arba jausti labai silpnai. Todėl kartais diagnozė nustatoma taip vėlai, kad lieka vienintelis gydymo būdas – kepenų transplantacija.

ŽIV

Živ infekcija ilgą laiką nesukelia jokių simptomų. Kartais ūmiame periode gali atsirasti karščiavimas, padidėti limfmazgiai. Tačiau ir nejaučiant simptomų verta pasitikrinti, jei gyvenate aktyvų gyvenimą ir turite rizikos faktorių. Atsiradus opurtunistinėms infekcijoms ar vėžiniams susirgimams gyvenimo kokybė ir gydymas jau tampa probleminiais. Nuo praėjusių metų įsigaliojo tvarka, kad gydymas pradedamas tik nustačius ŽIV viruso nešiojimą, o ne ligą. Pradėjus gydymą iškart, liga gali neišsivystyti iki komplikacijų, ir užsikrėtęs asmuo gali išgyventi ilgai kaip žmogus, turintis II tipo diabetą.

Išsitirkite

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija kviečia atlikti hepatitų B ir C tyrimus už prieinamą kainą. O tikrintis dėl ŽIV galite anonimiškai ir nemokamai.

Hepatitų tyrimų kainos:

Tyrimo pavadinimas

Kaina

Hepatito B viruso (HBV) HBs paviršinio antigeno nustatymas imunofermentiniu metodu

2,61

Hepatito B viruso anticor bendrų antikūnų nustatymas imunofermentiniu metodu

5,94

Hepatito C viruso antikūnų nustatymas imunofermentiniu metodu

5,79

Aspartataminotransferazės (ASAT/GOT) aktyvumo nustatymas

1,36

Alaninaminotransferazės (ALAT/GPT) aktyvumo nustatymas

1,36

Gama gliutamiltransferazės (GGT) aktyvumo nustatymas

1,62

Bendrojo, tiesioginio, netiesioginio bilirubino nustatymas

1,74


Papildomai: Kraujo mėginio paėmimas iš venos laboratoriniam tyrimui atlikti – 2,03 Eur.

Tyrimai atliekami:

Žolyno g. 36, Vilniuje, (8 5) 234 0201. Mėginiai imami 7:30–15 val.

Gėlių g. 9, Vilniuje, (8 5) 212 2718, 8 671 81353 . Mėginiai imami 7:30–15 val.

Aušros g. 44, Kaune, (3 7) 331 681. Mėginiai imami 9–13 val.

Paskutinis atnaujinimas: 2019-12-02 09:09:40