Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Veiklos sritys


Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos veiklos kryptys

 

Laboratorijos veiklos tikslas – pagal kompetenciją dalyvauti vykdant lėtinių neinfekcinių ligų ir nelaimingų atsitikimų  bei traumų profilaktiką, žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir kontrolę, visuomenės sveikatos saugos kontrolę, visuomenės sveikatos stebėseną ir ekspertizę, ekstremalių sveikatai situacijų prevenciją, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros laboratorinių paslaugų teikimą.


Svarbiausi Laboratorijos uždaviniai:

  • atlikti valstybinei visuomenės sveikatos saugos kontrolei reikalingus laboratorinius tyrimus;
  • atlikti užkrečiamųjų ligų diagnostikai, profilaktikai ir kontrolei reikalingus laboratorinius tyrimus, užkrečiamųjų ligų sukėlėjų identifikavimą, tipavimą, epidemiologinių žymenų nustatymą, dalyvauti tvarkant užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą;
  • atlikti visuomenės sveikatai įtaką darančių veiksnių galimo ar esamo poveikio tyrimus ir vertinimą, teikti išvadas ir pasiūlymus, kaip užkirsti kelią šiam poveikiui ar jį riboti.

Mums svarbu užtikrinti visų Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos skyrių veiksmingas, aukštos kokybės ir laiku atliekamas paslaugas, gerą profesinę patirtį, naujausių tyrimo metodų taikymą, kasdienį bendradarbiavimą su užsakovu ir tarp skyrių bei užtikrinti nuolatinį mūsų užsakovų pareikštų pageidavimų ir lūkesčių vykdymą.
Paskutinis atnaujinimas: 2019-02-12 11:56:32
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.