Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Kasmet spalio 16-oji minima kaip Pasaulinė stuburo diena. Šiais metais jos tema – „Jūsų nugara juda“. Ja norima atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo bei taisyklingos laikysenos svarbą sveikam stuburui ir užkirsti kelią galimai žalai.

Plačiau  

Spalio 13 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto IV kurso studentų pažintinė praktika.

Plačiau  

Dėl naujojo koronaviruso pandemijos šiek tiek primiršome kitas ligas, užklumpančias šaltuoju metų laiku. Gerklės peršėjimas ar kosulys gali reikšti įvairias virusines ir bakterines viršutinių kvėpavimo takų ligas.

Plačiau  

Šių metų birželio 29 d. Lietuvoje buvo pradėtas žmogaus biologinės stebėsenos tyrimas, kurio tikslas – įvertinti pavojingų cheminių medžiagų galimą poveikį žmonių sveikatai. Toks biomedicininis tyrimas mūsų šalyje atliekamas pirmą kartą.  Viena iš tyrimą nulėmusių aplinkybių – 2019 m. spalio 16 d. kilęs didelio masto gaisras Alytaus miesto Šiauriniame pramonės rajone įsikūrusioje padangų perdirbimo įmonėje UAB „Ekologistika“. Gaisro metu susidarė ir į aplinką pateko daug pavojingų cheminių medžiagų,  Alytaus miesto bei rajono savivaldybėse buvo paskelbta ekstremalioji situacija.

Plačiau  

Šiandien Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) direktoriaus pareigas eiti pradeda Danas Bakša. Naująjį direktorių NVSPL skyrių vedėjams pristatė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė. Viceministrė negailėjo gerų žodžių ir naująjį vadovą apibūdino kaip talentingą, aktyvų ir empatišką žmogų.

Plačiau  

Spalio 1-oji minima kaip Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Dažnai vengiame žodžio „pagyvenę“ kaip nepatrauklaus, bet vyresnis amžius nėra nuosprendis, o veikiau priminimas, kad turime nepamiršti rūpintis savo sveikata. Šį kartą Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Mikrobiologinių tyrimų skyriaus Parazitologinių tyrimų poskyrio specialistė Daiva Veitienė skyrė dėmesį parazitozėms, dėl kurių pastaraisiais metais daugiausia tyrėsi vyresnio amžiaus asmenys.

Plačiau  

Rugsėjo 25–27 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vykstančioje kasmetinėje parodoje „Expo Aukštaitija 2020“ dalyvauja ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistės.

Plačiau  

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno ir Klaipėdos skyriaus darbuotojai nuo šiol bendradarbiauja su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais atliekant keliautojų kontrolę Kauno bei Palangos oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste.

Plačiau  

Rugsėjo 3 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) įvyko vidaus auditorių mokymai. Šių mokymų tikslas – įvertinti NVSPL vadybos sistemos atitiktį tarptautinių standartų LST EN ISO/IEC 17025, LST EN ISO 15189, LST EN ISO 9001 ir vadybos sistemos dokumentų reikalavimams. Taip pat įvertinti įstaigos procesus bei jų atitiktį nustatytiems reikalavimams, įvertinti ar įstaigos vadybos sistema efektyviai įgyvendinta ir prižiūrima.

Plačiau  

Esama begalės būdų rūpintis savo sveikata ir nejausdamas ryškių simptomų žmogus dažniausiai nėra linkęs darytis profilaktinių kraujo tyrimų. Tuo labiau, kad gerai jaučiantis sunku ir sugalvoti dėl ko išsitirti. Neretai suabejojama ir ar verta. O verta, nes laiku atlikti tyrimai gali užkirsti kelią net labai rimtoms problemoms. NVSPL Serologinių tyrimų skyriaus vedėja Rūta Amšiejūtė-Kirlienė, kad nepasiklysti tyrimų gausoje, rekomenduoja kokius serologinius tyrimus vertingiausia atlikti šiuo metu.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.