Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Sužinokite savo ŽIV statusą nemokamai! - 2019-05-20

Kasmet trečiąjį gegužės mėnesio sekmadienį žmonės pagerbia mirusiuosius nuo AIDS. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta Jungtinėse Amerikos Valstijose San Francisko mieste 1983 metais. Renginį organizavo žmonės, kuriuos asmeniškai palietė ši liga. Jie išėjo į gatves tam, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į ŽIV ir AIDS problemą bei paskatintų imtis atitinkamų veiksmų.


Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) kviečia NEMOKAMAI pasitikrinti dėl ŽIV. Greitasis ŽIV nustatymo testas – unikalus būdas vos per 1 minutę sužinoti savo ŽIV statusą. 

Konfidencialumas užtikrinamas!

Visame pasaulyje, didėjant ŽIV mastams, Jungtinių Tautų AIDS (UNAIDS) programa iškėlė ambicingą tikslą – 90-90-90. Tai reiškia, iki 2020 m. 90 proc. ŽIV užsikrėtusiųjų turi žinoti savo diagnozę, 90 proc. diagnozuotų būtų gydomi antiretrovirusiniais vaistais, slopinančiais ŽIV plitimą bei mažinančiais viruso perdavimo kitam asmeniui riziką, ir 90 proc. gydomų asmenų kraujyje viruso krūvis būtų neaptinkamas. Virusas tokiu atveju nepašalinamas iš organizmo, tačiau jo koncentracija kraujyje tampa tokia maža, kad net negalima laboratoriškai aptikti.

Anoniminį ŽIV testą galite atlikti:

Žolyno g. 36, Vilnius, (8 5) 234 0201. I–V 7:30–15 val.

Gėlių g. 9, Vilniuje, (8 5) 212 2718. I–V 7:30–15 val.

Aušros g. 44, Kaune, (3 7) 331 681. I–V 9–13 val.

Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.