Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Paroda „Sveikata 2019“ Klaipėdoje. Konkurso laimėtojai

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Paroda „Sveikata 2019“ Klaipėdoje. Konkurso laimėtojai - 2019-03-25

Šių metų kovo 22–24 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai dalyvavo Klaipėdoje UAB „Expo vakarai“ organizuotoje gyvensenos, medicinos ir sveikatingumo parodoje „Sveikata 2019“.


 

NVSPL stende buvo pristatoma laboratorijos veikla ir teikiamos paslaugos. Specialistai konsultavo gyventojus geriamojo vandens, bei kitų aplinkos ir sveikatos tyrimų klausimais.

Ypatingo parodos lankytojų susidomėjimo sulaukė galimybė NVSPL stende ištirti vandenį nemokamai. Gyventojams, atsinešusiems vandens mėginį, indikatoriniais metodais buvo nustatomas vandens kietumas, nitratai bei Ph.

Parodos metu, Pasaulinei vandens dienai paminėti, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija organizavo konkursą „Ar žinai, kokį vandenį geri“ kuriuo buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į geriamojo vandens saugą ir kokybę.Norintys dalyvauti konkurse, parodos lankytojai turėjo teisingai atsakyti į klausimą apie geriamąjį vandenį:

Kokiomis savybėmis pasižymi nitratais ir nitritais užterštas vanduo? (konkurso dalyviams reikėjo pažymėti teisingą atsakymą):

  •          gelsva spalva;
  •          supuvusio kiaušinio kvapu;
  •          neturi specifinio skonio ir kvapo;
  •          pavirinus susidaro nemažai nuosėdų;

Dauguma dalyvavusių į klausimą atsakė teisingai, tačiau net 23 % dalyvavusių nežinojo, kad tokiais toksiniais junginiais, kaip nitritas ir nitratas užterštas vanduo neturi specifinio kvapo, skonio ar spalvos. Didesni azoto junginių kiekiai geriamajame vandenyje ypač pavojingi nėščioms moterims ir kūdikiams, nes jų organizme nepakanka nitratus skaidančio fermento ir išsivysto methemoglobinemija.

 


KONKURSO „Ar žinai, kokį vandenį geri?“ LAIMĖTOJAI:

Iš visų teisingai atsakiusių į konkurso klausimą, burtų keliu buvo ištraukti nugalėtojai:

Pagrindinį konkurso prizą – kuponą nemokamiems vandens tyrimams – laimėjo p. Eduardas, kurio tel. Nr. *-***-***22;

Kitus NVSPL įsteigtus prizus laimėjo:

-          Vilija, tel. Nr. *-***-***66;

-          Tatjana, tel. Nr. *-***-***36;

-          Rita, tel. Nr. *-***-***59.

Su laimėtojais susisieksime asmeniškai.

Prizus galima atsiimti Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriuje, adresu: Bijūnų g. 6, Klaipėda.

Atgal Spausdinti