Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Nuotolinė LSMU studentų ekskursija NVSPL - 2021-10-14

Spalio 12 dieną Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto (VSF) IV kurso studentų pažintinė praktika nuotoliniu būdu.


Praktiką kuravo Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus vedėjas Marius Urbonas. Su NVSPL atliekamais cheminiais tyrimais ir matavimais studentus supažindino Cheminių tyrimų skyriaus vedėjas Virginijus Keturka bei poskyrių vedėjai Irena Kavoliūnienė, Giedrė Jankovskienė, Dalia Uksienė ir Brigita Padegimaitė.  Apie kvapų matavimo / modeliavimo praktiką ir naujienas papasakojo Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Algirdas Keblas. Su fizikinių veiksnių tyrimų praktika ir naujienomis supažindino Fizikinių veiksnių tyrimų poskyrio vedėjas Edvardas Gasperavičius. Informaciją apie kosmetikos gaminių mikrobiologinius tyrimų metodus pristatė Mikrobiologinių tyrimų skyriaus Ne maisto medžiagų ir gaminių tyrimų poskyrio mikrobiologijos specialistė Irina Iljina.

NVSPL jau ne pirmus metus rengiamos tokios pažintinės ekskursijos, tik dėl pandemijos pastaruosius porą metų tenka jas vesti nuotoliniu būdu. Tačiau NVSPL džiaugiasi, jog išlieka susidomėjimas laboratorijos veikla nepaisant pasikeitusio bendravimo formato.Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.