Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:„Metų visuomenės sveikatos lyderio“ apdovanojimas – į NVSPL darbuotojo rankas

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

„Metų visuomenės sveikatos lyderio“ apdovanojimas – į NVSPL darbuotojo rankas - 2019-12-06

Gruodžio 4 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete įvyko „IV Nacionalinė visuomenės sveikatos konferencija“, kurios metu įteiktas „Metų visuomenės sveikatos lyderio“ apdovanojimas.


 

Lietuvos visuomenės sveikatos asociacijos apdovanojimas atiteko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus vedėjo pavaduotojui Algirdui Keblui.

Visuomenės sveikatos priežiūros srityje dirbančių specialistų apdovanojimų tikslas – paskatinti ir įkvėpti profesionaliai veiklai bei bendradarbiavimui, pripažinti ir apdovanoti išskirtines iniciatyvas, kuriomis skatinamas indėlis visuomenės sveikatai bei didinama lyderystės raiška tarp specialistų.

A. Keblas pelnė šį apdovanojimą įsisavinęs naujausius kvapų tyrimų ir sklaidos modeliavimo metodus, bei pradėjęs teikti kvapų vertinimo ataskaitas kontroliuojančioms institucijoms. Remiantis pasauliniais moksliniais laimėjimais, Lietuvoje (NVSPL) sukurta funkcionuojanti kvapų vertinimo ir valdymo sistema, leidžianti visuomenės grupėms, įtariančioms, kad jos nariai galimai patiria kvapų neigiamą poveikį sveikatai, kreiptis į atitinkamas valstybės institucijas ir gauti atsakymus (kvapo koncentracijos tyrimų rezultatus, kvapo sklaidos modeliavimo rezultatus) apie juos veikiančių kvapų poveikį jų sveikatai bei sprendimus tokiam poveikiui mažinti ar išvis pašalinti , o kontroliuojančioms institucijoms turėti įrankį, kuriuo remiantis galėtų taikyti atitinkamas poveikio priemones teršėjams.

Sveikiname savo kolegą su dideliais pasiekimais ir jų įvertinimu.

 

Algirdas Keblas konferencijoje taip pat skaitė pranešimą „Kvapų poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ir valdymo modelio parengimas ir praktinis įgyvendinimas“. O NVSPL Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus vedėjas Marius Urbonas dalyvavo su stendiniu pranešimu „Elektromagnetinės spinduliuotės reglamentavimo principai Lietuvoje ir Europoje. Naujos technologijos, prevencijos principai ir reglamentavimo pokyčiai“. Šis stendas su kitų 11-os dalyvių stendais dalyvavo konkurse ir pateko tarp trijų pačių geriausių.

 Atgal Spausdinti