Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Žuvys ir jūros gėrybių gaminiai savo maistinėmis savybėmis yra vieni iš labiausiai vertintinų ir rekomenduojamų maisto produktų žmogui.

Plačiau  

Visi žinome, jog žmogui yra būtinas švarus geriamas vanduo. Užterštumas smarkiai blogina gruntinio vandens kokybę. Gruntinis vanduo vis labiau teršiamas dėl natūralių ar žmogiškųjų priežaščių.

Plačiau  

Rugsėjo 25 - 27 d. Vienoje vyko "Europos žmogaus biologinės stebėsenos iniciatyvos“  (toliau – HBM4EU) finansuojamos Europos Komisijos (toliau – EK) pagal Horizontas 2020 programą, renginiai.

Plačiau  

Kasmet, rugsėjo 26-ąją, minima Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena (anglų k. World .Environmental Health Day). Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkos rizikos veiksnius, turinčius įtakos aplinkai ir sveikatai. Šios dienos minėjimo iniciatoriai – Tarptautinė aplinkos ir sveikatos federacija (angl. k., IFEH), 2011 metų rugsėjo 26 d. Indonezijoje ši organizacija įvardino aplinkos veiksnius, darančius įtaką žmogaus sveikatai. Tai yra fizikiniai (triukšmas, vibracija, mikroklimatas, elektromagnetinė spinduliuotė); cheminiai ir biologiniai veiksniai.

Plačiau  

Didžioji dauguma iš 500 milijonų Europos vartotojų kasdien naudojasi kosmetikos ir asmens priežiūros produktais, kad apsaugotų savo sveikatą, gerintų savo gerovę ir skatintų savigarbą. Atsižvelgiant į 2017 metų duomenis, Europoje kosmetikos pramonė užima didžiausią dalį prekybos rinkoje ir uždirba apie 77,6 mlrd. eurų. Didžiausios nacionalinės kosmetikos rinkos yra Vokietijoje (13,6 mlrd. eurų), Prancūzijoje (11,3 mlrd. eurų), Jungtinėje Karalystėje (11,1 mlrd. eurų), Italijoje (10,1 mlrd. eurų) ir Ispanijoje (6,8 mlrd. eurų).

 

Plačiau  
Plaukikų niežulys - 2018-08-16

Daugiau nei 200 milijonų žmonių pasaulyje kasmet susiduria su šia problema. Lietuvoje žmonės taip pat skundžiasi odos niežuliu po maudynių ežeruose ir tvenkiniuose. Kai vandens paviršius pasidengia žalsva, melsva ar pilkšva plėvele, sakoma, kad vanduo „žydi“.

„Žydėjimą“ sukelia vyraujančios melsvabakterės, kai kurios jų rūšys gamina toksines medžiagas, alergizuojančias žmogaus odą. Tačiau dėl alergijos kaltos ne tik melsvabakterės! Būna kalti ir paukščių parazitai!

Plačiau  

Atsižvelgiant į mokslininkų surinktus duomenis, tabako gaminių naudojimas bet kokia forma, įskaitant ir e-cigaretes, nėra saugus. Lietuvoje rūkymas labiau paplitęs tarp jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis daugiausia kasdien rūkančiųjų yra tarp 25–54 metų amžiaus gyventojų (42 % vyrų ir 14 % moterų).

 

Plačiau  

Hepatitas – tai kepenų struktūros bei funkcijos pokyčių sąlygotas, įvairios kilmės, sunkumo ir aktyvumo kepenų uždegimas. Viena iš uždegimo priežasčių gali būti infekcija, kurią sukelia hepatito A, B ar C virusai.

Tiek hepatito B virusas (toliau – HBV), tiek hepatito C virusas (toliau – HCV) pažeidžia kepenis, sukeldamas uždegimą, kuris gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį.

Plačiau  

Pasaulio sveikatos organizacijos (angl. World Health Organization (WHO)) duomenimis, tankiai apgyvendintose urbanistinėse vietovėse žmonės praleidžia apie 90 % savo laiko uždarose patalpose, t.y. apie 70 % darbo vietose ir apie 20 % savo namuose.
Žmonės, kurie dažniausiai yra jautrūs neigiamam taršos poveikiui (pvz.: labai jauni, vyresni suaugusieji, žmonės, sergantys širdies ir kraujagyslių ar kvėpavimo ligomis), dažniausiai praleidžia dar daugiau laiko uždarose patalpose. 

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.