Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Būsto sveikata = jūsų sveikata

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Būsto sveikata = jūsų sveikata
Namai neretai vadinami tvirtove, saugia erdve, į kurią grįžę po visų dienos iššūkių pagaliau atsikvepiame. Namus puoselėjame, gražiname, prižiūrime. O ar esate namuose atlikę aplinkos tyrimus? Neretai būtent jie atskleidžia apie ne visai sveikas gyvenimo sąlygas. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai pristatė, kokie aplinkos tyrimai yra dažniausiai atliekami namuose ir kokias atvejais yra rekomenduotini.

Jei turite įtarimų, kad jūsų būsto ramybę drumščia įkyrus, varginantis triukšmas, Fizikinių veiksnių tyrimų poskyryje galite užsisakyti triukšmo tyrimus.

Pagal atliktų matavimų duomenis visuomenės sveikatos specialistai (NVSC) gali nustatyti triukšmo priežastis, patarti kaip jį sumažinti bei parinkti tinkamas apsaugančias priemones.

NVSPL taip pat atlieka elektromagnetinių laukų matavimus, kurie yra aktualūs, jei jūsų gyvenamoje aplinkoje ar aplink ją esama daug prietaisų galinčių skleisti elektromagnetinę spinduliuotę.

Tyrimas

Kaina, Eur*

Garso lygio matavimai:

maksimalaus garso slėgio lygis:

dienos metu

nakties metu


ekvivalentinis garso slėgio lygis:

dienos metu

nakties metu


garso slėgio lygiai oktavinėse dažnių juostuose

 

Elektromagnetinių laukų matavimas

 

 

7,99

11,61

 


7,99

11,64


9,85

 

8,37

 

Cheminių tyrimų skyrius kaip aktualiausius išskiria lakiųjų organinių junginių (LOJ) ir formaldehido tyrimus. Minėtos medžiagos naudojamos statybos, apdailos, valymo gaminiuose ir gali sukelti įvairias alergijas bei sudirginimus.
Šie tyrimai ypač rekomenduojami atlikti naujuose namuose arba po remontų, kad išsiaiškinti ar nauji baldai arba apdailoje naudotos medžiagos neskleidžia nuodingų garų. Jei gauti rodikliai viršija normas, patalpas reikėtų ypač gerai išvėdinti, o situacijai po vėdinimo nepagerėjus – informuoti apie situaciją produktų gamintojus ir / ar paslaugų teikėjus.

Tyrimas

Kaina, Eur*

Formaldehido kiekio nustatymas ore

12,16

Lakių organinių junginių kiekio nustatymas ore

(gyvenamojoje aplinkoje)

 

60,55

 

Klaipėdos skryrius siūlo atlikti anglies monoksido tyrimas. Jis aktualus gyventojams, kurie šildymui naudoja kietą kurą, ypač kai krosnys ar židiniai jau nebenauji. Smalkės neturi kvapo, todėl jų buvimą galima nustatyti tik tiriant, o aptikus jų, būtina nedelsiant pasitikrinti židinius ar krosnis, išvalyti kaminą.

Tyrimas

Kaina, Eur*


Anglies monoksido kiekio nustatymas greituoju metodu

4,46

 

*neįskaičiuota transporto ir mėginio paėmimo įkainiai

 

NVSPL aplinkos tyrimai ir fizikiniai matavimai atliekami visoje Lietuvoje.

Kontaktus užsakymams rasite čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-09-01 10:48:38