Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Instrumentiniai cheminiai tyrimai – kas tai yra? - 2021-07-02

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Cheminių tyrimų skyriuje yra toks poskyris – Instrumentinių tyrimų. Šis pavadinimas neretam kelia klausimų: kas tai ir kuo gi šie tyrimai skiriasi nuo kitų?


Poskyrio vedėja Brigita Padegimaitė paaiškina, kad instrumentiniai tyrimai – tai tyrimai, kuriuose kiekybinei ir (arba) kokybinei mėginio analizei atlikti naudojama laboratorinė įranga. Tokia kaip chromatografai (jonų mainų, didelio efektyvumo skysčių, dujų) ir spektrometrai (atominės absorbcijos, induktyviai susietos plazmos optinės emisijos). Taip tiriami gali būti vanduo, maistas ir ne maisto gaminiai, oras, dirvožemis, kosmetika. Žemiau pateiktose lentelėse galite matyti kokie konkretūs tyrimai gali būti atliekami skirtingiems mėginiams:

Dėl tyrimų konsultuotis galite:

Tel. (8 5) 234 4003
El. p. priimamasis.zolyno(eta)nvspl.ltAtgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.