Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Akreditacijos NVSPL

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Akreditacijos NVSPL - 2020-01-07


LST EN ISO/IEC 17025:2018

2019 m. spalio 21–24 ir 29–30 dienomis Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (toliau Laboratorija) buvo perakredituojama pagal tarptautinio standarto LST EN ISO/IEC 17025:2018 „Tyrimų, bandymų ir kalibravimo laboratorijų kompetencijai keliami bendrieji reikalavimai“ naują versiją. Akreditaciją vykdė Nacionalinio akreditacijos biuro ekspertai. Šis procesas apėmė Vilniaus, Šiaulių ir Klaipėdos padalinius, fiksuotą ir lanksčią akreditavimo sritis cheminių, mikrobiologinių bei fizikinių tyrimų srityse.


Akreditacijos sritys

Laboratorijos cheminių tyrimų sritis: medžiagos ir gaminiai, skirti liestis su maistu (plastikai, keraminiai gaminiai, nekeraminiai indai su silikatiniais paviršiais, popierius ir kartonas, metalinių padėklų polimerinės dangos), vanduo (geriamasis, požeminis, paviršinis, baseino, maudyklų ir atvirų telkinių, vandentiekio, gręžinio, mineralinis, fasuotas, šulinio vanduo, nuotekos, hidroterapinių, mineralinių vandens vonių vanduo) maisto produktai ir patiekalai, oras (darbo aplinkos, aplinkos ir gyvenamosios aplinkos, dumblas, apdorotos bioatliekos, dirvožemis, alus, alaus misa, miltiniai kepiniai ir konditerijos gaminiai (duona, pyrago kepiniai ir kita).

Mikrobiologinių tyrimų sritis: paviršiai nuo objektų, susijusių su maistu; cheminiai dezinfekantai ir antiseptikai; cheminiai dezinfekantai ir antiseptikai, taikomi medicinoje ir jos aplinkoje; sterilios medicinos priemonės apibrėžiant, validuojant ir prižiūrint sterilizavimo procesą; sterilūs ir nesterilūs farmacijos produktai; nesterilūs vaistiniai preparatai; oras; paviršiai nuo objektų, nesusijusių su maistu; biologiniai indikatoriai autoklavų kontrolės įvertinimui; biologiniai indikatoriai karšto oro ir etileno oksido sterilizatorių kontrolės įvertinimui; nesterilios kvėpavimo sistemos ir jų dalys; peloidai; kosmetikos gaminiai; maisto produktai ir pašarai.

Fizikinių veiksnių tyrimai: darbo aplinka; soliariumų įranga; gyvenamosios ir visuomeninės paskirties patalpos bei aplinka; statinių inžinerinė įranga; gyvenamosios ir visuomeninės paskirties patalpos; gyvenamoji aplinka; statinių inžinerinė įranga.

LST EN ISO 15189:2013

Laboratorija vykdo Pasaulio sveikatos organizacijos nominuotų Nacionalinio gripo centro, Nacionalinės tymų ir raudonukės laboratorijos bei Nacionalinės poliomielito ir enterovirusų laboratorijos funkcijas, todėl siekdama, kad tyrimų rezultatai dar labiau ir neginčijamai būtų pripažįstami tarptautiniu lygmeniu, 2019 metų lapkričio 4–5 ir 18–20 dienomis Laboratorijoje vyko akreditacija tarptautinio standarto LST EN ISO 15189:2013 „Medicinos laboratorijos. Kokybės ir kompetencijos reikalavimai (ISO 15189:2012, pataisyta 2014-08-15 versija)“ reikalavimų atitikčiai, kurią atliko Nacionalinio akreditacijos biuro ekspertai. Akreditavimas apėmė Virusologinių tyrimų poskyrį, kuriame buvo vertinamas poliomielito virusų, koksaki virusų, echovirusų ir enterovirusų iš išmatų išskyrimas; Molekulinių biologinių tyrimų poskyryje – gripo A/B RNR viruso nustatymas ir Gripo A (H1, H1pdm09, H3, H5, H7) ir Gripo B (Victoria, Yamagata) tipavimas. Tiriamasis objektas – tepinėlis iš nosiaryklės; Serologinių tyrimų poskyryje – tymų viruso IgM antikūnų iš kraujo nustatymas.

Atgal Spausdinti