Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Pasaulinė kraujo donorų diena

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Pasaulinė kraujo donorų diena - 2018-06-14

Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Vienintelis kraujo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, dovanotas sveikų donorų. Norint užtikrinti kraujo saugumą, jis donorinėse įstaigose yra tiriamas dėl per kraują perduodamų užkrečiamų ligų, tokių kaip: žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), hepatitai B ir C bei sifilis.


 Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) taip pat dalyvauja saugaus donorinio kraujo užtikrinimo procese, atlikdama patvirtinamuosius ŽIV infekcijos tyrimus. Per 2018 m. 5 mėnesius iš kraujo donorystės įstaigų buvo gautas 17 potencialių kraujo donorų kraujas,  ŽIV infekcija, buvo patvirtinta 4 atvejais, 2017 m. iš 47 gautų atvejų patvirtinti buvo 4 asmenys.

2018 m. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje buvo atliktas 1 tarptautinis ir 1 nacionalinis auditai įvertinant donorų tyrimų kokybės reikalavimus. Auditų metu neatitikčių nenustatyta.

Daugiau informacijos apie kraujo tyrimus suteiks Klientų aptarnavimo skyrius tel. (8 5) 234 0201

Atgal Spausdinti