Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Atsižvelgdami į praėjusiais metais siautusį tymų protrūkį sveikatos specialistai ir šiemet ragina išlikti budriems. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja apie galimybę pasitikrinti dėl specifinio imuniteto šiam susirgimui.

Plačiau  

Pavadinimas gali skambėti keistai. Ar neturėtų šiais parazitais sirgti jaučiai, o ne žmonės? Deja, galvijai (karvės, jaučiai, buivolai, jakai, zebu, šiaurės elniai ir kt.) yra tik tarpiniai kaspinuočio šeimininkai, o pagrindiniai parazito platintojai – žmonės.

Plačiau  

Europoje ir JAV jau maždaug 1975 m. buvo sukaupta pakankamai mokslinių duomenų ir už kontrolę atsakingos institucijos pripažino, kad didelis švino kiekis ore bei kraujyje labai neigiamai veikia vaikų protinį vystymąsi, taip pat suaugusiųjų kraujospūdį. Be to, švino pridėjimas į benziną gadino katalizatorius, kuriuos pradėta montuoti į automobilius siekiant sumažinti  oro taršą. Tad saugant automobilių katalizatorius, oro švarą ir žmonių, ypač vaikų, sveikatą, imta stipriai riboti švino kiekį benzine. 1980-aisiais jis buvo uždraustas. Tai buvo greita ir sėkminga pavojingų cheminių medžiagų žmogaus biologinėse terpėse stebėsenos (toliau – žmogaus biologinė stebėsena) sėkmės istorija.

Plačiau  

Nemokamos konsultacijos vyks 2020 m. vasario–kovo mėn.

Plačiau  
Akreditacijos NVSPL - 2020-01-07


LST EN ISO/IEC 17025:2018

2019 m. spalio 21–24 ir 29–30 dienomis Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (toliau Laboratorija) buvo perakredituojama pagal tarptautinio standarto LST EN ISO/IEC 17025:2018 „Tyrimų, bandymų ir kalibravimo laboratorijų kompetencijai keliami bendrieji reikalavimai“ naują versiją. Akreditaciją vykdė Nacionalinio akreditacijos biuro ekspertai. Šis procesas apėmė Vilniaus, Šiaulių ir Klaipėdos padalinius, fiksuotą ir lanksčią akreditavimo sritis cheminių, mikrobiologinių bei fizikinių tyrimų srityse.

Plačiau  

Siekdami gyventi sveikai ir apsaugoti planetą nuo susidarančių plastiko atliekų, mokslininkai ir gamybininkai pradėjo intensyviai ieškoti būdų kuo pakeisti plastiką vienkartiniuose induose: puodeliuose, įrankiuose, lėkštėse. Ne taip paprasta rasti tinkamą pakaitalą, nes plastikas turi daug teigiamų savybių, reikalingų indams. Jis lengvas, nepralaidus skysčiui, nedūžta.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), Lietuvoje atliekanti poliomielito viruso tyrimus, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) šią savaitę akredituota kaip poliomielito nacionalinė laboratorija 2020-iems metams.

Plačiau  

Gruodžio 12 dieną Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus Cheminių tyrimų poskyrio vedėja Gintautė Gelumbauskienė ir chemijos specialistė Evelina Merkelytė Kauno technologijų universitete (KTU) Cheminės technologijos fakultete skaitė atvirą paskaitą „Cheminių medžiagų nustatymas darbo ir gyvenamosios aplinkos ore“.

Plačiau  

Šią savaitę Belgijos Karalystės sveikatos apsaugos ir veterinarijos atstovai lankėsi Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) kaip vienoje iš institucijų, vykdančių Nacionalinę antimikrobinio atsparumo programą.

Plačiau  

Gruodžio 4 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete įvyko „IV Nacionalinė visuomenės sveikatos konferencija“, kurios metu įteiktas „Metų visuomenės sveikatos lyderio“ apdovanojimas.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.