Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Saugokime vyrus! - 2018-09-14

Rugsėjo 15 d. – pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Vėžinės ligos – didelė ligų grupė, kurioms būdingas nekontroliuojamas ląstelių dauginimasis išstumiant ir naikinant aplinkinius audinius ir plitimas per kraują ar limfą į kitas organizmo vietas. Kasmet vis daugiau žmonių suserga šia klastinga ir sunkia liga.

Plačiau  

Didžioji dauguma iš 500 milijonų Europos vartotojų kasdien naudojasi kosmetikos ir asmens priežiūros produktais, kad apsaugotų savo sveikatą, gerintų savo gerovę ir skatintų savigarbą. Atsižvelgiant į 2017 metų duomenis, Europoje kosmetikos pramonė užima didžiausią dalį prekybos rinkoje ir uždirba apie 77,6 mlrd. eurų. Didžiausios nacionalinės kosmetikos rinkos yra Vokietijoje (13,6 mlrd. eurų), Prancūzijoje (11,3 mlrd. eurų), Jungtinėje Karalystėje (11,1 mlrd. eurų), Italijoje (10,1 mlrd. eurų) ir Ispanijoje (6,8 mlrd. eurų).

 

Plačiau  
Plaukikų niežulys - 2018-08-16

Daugiau nei 200 milijonų žmonių pasaulyje kasmet susiduria su šia problema. Lietuvoje žmonės taip pat skundžiasi odos niežuliu po maudynių ežeruose ir tvenkiniuose. Kai vandens paviršius pasidengia žalsva, melsva ar pilkšva plėvele, sakoma, kad vanduo „žydi“.

„Žydėjimą“ sukelia vyraujančios melsvabakterės, kai kurios jų rūšys gamina toksines medžiagas, alergizuojančias žmogaus odą. Tačiau dėl alergijos kaltos ne tik melsvabakterės! Būna kalti ir paukščių parazitai!

Plačiau  

Atsižvelgiant į mokslininkų surinktus duomenis, tabako gaminių naudojimas bet kokia forma, įskaitant ir e-cigaretes, nėra saugus. Lietuvoje rūkymas labiau paplitęs tarp jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis daugiausia kasdien rūkančiųjų yra tarp 25–54 metų amžiaus gyventojų (42 % vyrų ir 14 % moterų).

 

Plačiau  

Hepatitas – tai kepenų struktūros bei funkcijos pokyčių sąlygotas, įvairios kilmės, sunkumo ir aktyvumo kepenų uždegimas. Viena iš uždegimo priežasčių gali būti infekcija, kurią sukelia hepatito A, B ar C virusai.

Tiek hepatito B virusas (toliau – HBV), tiek hepatito C virusas (toliau – HCV) pažeidžia kepenis, sukeldamas uždegimą, kuris gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija vykdė smėlio tyrimų dėl parazitinių kirmėlių kiaušinėlių akciją. Per mėnesį buvo ištirta 400 smėlio mėginių ir iš jų 42-se buvo rasti parazitinių kirmėlių ir neidentifikuoti kirmėlių kiaušinėliai. Užkrėsti mėginiai sudarė 10,5 proc. nuo visų tirtų mėginių, kai 2017 m. per tą patį laikotarpį Parazitologinių tyrimų poskyryje buvo ištirti 139 smėlio mėginiai ir su įvairių kirmėlių kiaušinėliais buvo rasta 9,4 proc. 2018 m. gegužės mėnesį smėlio mėginiuose buvo rasti toksokarų kiaušinėliai (Toxocara spp.)

Plačiau  

Pasaulio sveikatos organizacijos (angl. World Health Organization (WHO)) duomenimis, tankiai apgyvendintose urbanistinėse vietovėse žmonės praleidžia apie 90 % savo laiko uždarose patalpose, t.y. apie 70 % darbo vietose ir apie 20 % savo namuose.
Žmonės, kurie dažniausiai yra jautrūs neigiamam taršos poveikiui (pvz.: labai jauni, vyresni suaugusieji, žmonės, sergantys širdies ir kraujagyslių ar kvėpavimo ligomis), dažniausiai praleidžia dar daugiau laiko uždarose patalpose. 

Plačiau  

Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Vienintelis kraujo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, dovanotas sveikų donorų. Norint užtikrinti kraujo saugumą, jis donorinėse įstaigose yra tiriamas dėl per kraują perduodamų užkrečiamų ligų, tokių kaip: žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), hepatitai B ir C bei sifilis.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.