Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija
Žolyno g. 36 LT-01506 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 270 92 29, Faks. (8 5) 270 92 28

 
  
 • Apie NVSPL
 • Struktūra ir kontaktai
 • Vadovas
  Kontaktai
  Struktūra
  Darbo grupės ir komisijos
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
 • Veiklos sritys
 • Infekcinių ligų sukėlėjų laboratorinė stebėsena
 • Korupcijos prevencija
 • Pranešk
  Korupcijos prevencijos programos ir korupcijos pasireiškimo tikimybė
  Korupcijos rizikos analizė
  Už korupcijos prevenciją atsakingi asmenys NVSPL
  Aktuali informacija
  Darbuotojams
 • Administracinė informacija
 • Nuostatai
  Vidaus tvarkos taisyklės
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Tarnybiniai lengvieji automobiliai
  Skelbimai
 • Atviri duomenys
 • Asmens duomenų apsauga
 • Informacijos apie asmenį surinkimas
 • Apie NVSPL žiniasklaidoje
 • Jūsų nuomonė
 • Pasiūlymai ir pastabos
  Užsakovo apklausos anketa
 • Klausimai
 • DUK
  Klausimai-atsakymai
 • Nuorodos
 • Tyrimų programos
 • Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) šiandien paskelbė konkurso įsigyti COVID-19 tyrimams reikiamas medžiagas rezultatus. Jame laboratorija siekė įsigyti 5 rūšių medžiagas ir priemones. Iš viso konkurso metu į skirtingas pozicijas buvo pateikta 18 pasiūlymų, juos pateikė 11 skirtingų dalyvių. Konkursas vyko naujovišku metodu: jis buvo atviras visiems rinkos dalyviams, tačiau vyko pagal neskelbiamų derybų modelį siekiant paspartinti įsigijimo procedūras.

  Plačiau  

  Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą, kurios atlieka koronaviruso (COVID-19) tyrimus, priėmė sprendimą taikyti patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras. Reikiamos priemonės šiems tyrimams atlikti bus įsigyjamos neskelbiamų viešųjų pirkimų būdu, taikant maksimaliai atviras ir viešas procedūras, o pasiūlymus teikti galės visi galintys pasiūlyti reikiamas priemones.

  Plačiau  

  Lapkričio 10 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (toliau Laboratorija) vyko auditas, kurio tikslas  Laboratorijos mikrobiologinių mitybos terpių paruošimo ir kokybės kontrolės vadybos sistemos, atitinkančios ISO 9001:2015/LST EN ISO 9001:2015 standarto reikalavimus, sertifikavimas.

  Plačiau  

  Technologijos pažanga pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje (ES) bei Lietuvoje, yra neatsiejama nuo interneto ir mobilaus judriojo ryšio naudojimo įvairiose pramonės, mokslo ir technikos srityse: medicinoje, biologijoje, biofizikoje, informatikoje, robototechnikoje, transporte. Išsivysčiusiose ir pažangiose pasaulio šalyse, tarp jų JAV, Pietų Korėjoje, Japonijoje, Kinijoje, Europos Sąjungos valstybėse sparčiai skinasi kelią penktosios kartos judrusis ryšys (5G), kuris, lyginant su ankstesnės kartos mobilaus ryšio sistemomis (2G, 3G, 4G), pasižymi ypač dideliu pralaidumu, maža delsa bei plačiomis pritaikymo technologinėmis galimybėmis, tarp jų energijos ir transporto sistemų valdymui, e. sveikatai, gamybos automatizavimui ir kt.

  Plačiau  

  Turbūt kiekvienas perkančiosios organizacijos vadovas sutiktų, jog viešieji pirkimai yra itin svarbi ir jautri sritis, jos teisinis reglamentavimas yra sudėtingas, todėl ne visada yra lengva priimti teisingus sprendimus. O kur dar rizikos – dėl netiksliai įvykdytų procedūrų galima susilaukti įvairių teisėsaugos ir kontroliuojančių institucijų dėmesio ir lengvai atsisveikinti su einamomis pareigomis.

  Plačiau  

  Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL) jau perduoti daugiau nei 100 tūkstančių mėgintuvėlių reikalingų siekiant ištirti užsikrėtimą COVID-19. Dar tokiu pačiu kiekiu planuojama laboratoriją papildyti jau netrukus.

  Plačiau  

  Šalies laboratorijos nuo koronaviruso pandemijos pradžios jau ištyrė daugiau nei 1,1 mln. ėminių iš nosiaryklės. Šie molekuliniai tyrimai, vadinami genetiniais arba PGR testais, nustato viruso genetinę medžiagą (RNR) organizme ir parodo, ar žmogus tyrimo metu serga virusu ir ar yra potencialus ligos nešiotojas.

  Plačiau  

  Gyvename tokiame amžiuje, kai plastikas baigia pakeisti visas natūralias medžiagas: stiklą, medieną, keramiką, nerūdijantį plieną. Džiaugiamės, kad plastikiniai indai nedūžta ir yra santykinai lengvi, juose patogu neštis pietus į darbą ar į gamtą. Vienas iš gausybės naudojamų plastikų yra polikarbonatas, nes jis gana lengvai apdirbamas, termoformuojamas ir liejamas. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) chemijos specialistė Ieva Vizgirdaitė papasakojo kodėl plastikiius butelius bei skardines reikėtų naudoti atsargiai.

  Plačiau  

  Jungtinių tautų iniciatyva nuo 1990-ųjų kasmet, antrąjį lapkričio ketvirtadienį, visame pasaulyje minima Pasaulinė kokybės diena. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į kokybės svarbą visose veiklos sferose. Kokybė – esminis veiksnys, kuo kurio priklauso kiekvienos organizacijos augimas bei klestėjimas. Vadybos sistemų sertifikavimo bendrovė „Bureau Veritas Lit“ nuo 2007-ųjų kasmet organizuoja tarptautinę konferenciją kokybės vadybos tema „Kokybės diena su „Bureau Veritas“.

  Plačiau  

  Paprastai gana niūrus lapkritis nulemia, kad daugiau laiko leidžiame namuose. Šiemet prie lapkričio prisidėjo ir naujasis koronavirusas, tad namai daug kam tapo ne tik poilsio, bet ir darbo vieta. Tai puiki proga daugiau dėmesio skirti sveikai aplinkai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai pataria, kurie gyvenamosios aplinkos tyrimai yra aktualiausi.

  Plačiau