Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad mūsų šalyje nustatyta 11 naujų britiškosios koronaviruso (COVID-19) atmainos atvejų. Tai patvirtinančius sekoskaitos tyrimų rezultatus šiandien gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų laboratorija, kurioje per pastarąją savaitę buvo ištirti 96 ėminiai, o šiandien 11-oje ėminių nustatyta šio viruso mutacija.  

Plačiau  

Esama ne vienos ligos, kurią nustatyti sunku dėl simptomų nebuvimo. Kartais ligas išduoda tam tikri požymiai, bet ir juos ne visada žmogus gali pamatyti be specialisto pagalbos. Vienas tokių klastingų požymių – slaptas kraujas išmatose.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) pasirašė sutartį dėl SARS-CoV-2 greitųjų antigenų testų įsigijimo. Šie testai užtikrins dar efektyvesnį Lietuvos žmonių testavimą siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Artimiausiu metu Lietuvą pasieks iš viso 300 000 antigenų testų.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kviečia nepamiršti rūpintis savo sveikata karantino metu ir prevenciškai išsitirti dėl klastingų onkologinių susirgimų, kurie nesirenka nei laiko, nei amžiaus, nei lyties. Ypač nerimą kelia tai, kad nuo praėjusių metų Lietuvai kovojant su koronavirusu (COVID-19) sumažėjo žmonių aktyvumas tiriantis, kas gali skaudžiai atsiliepti ateityje.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad šią savaitę sekoskaitos tyrimus koronaviruso (COVID-19) mutacijoms nustatyti planuoja pradėti Santaros klinikos, o praėjusią savaitę Kauno klinikose viruso atmainų nenustatyta. Tuo tarpu atsakymai Lietuvą iš European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) laboratorijos, į kurią praėjusią savaitę išsiųsti beveik 200 ėminių, turėtų pasiekti greitu metu.

Plačiau  

Dauguma puikiai žino apie tokius galimus vėžio sukėlėjus kaip tabako dūmai ar asbestas. Tačiau esama kur kas daugiau kancerogeninių medžiagų, kurios gali tapti vėžio priežastimi. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyrius primena apie pagrindines jų:

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad jau pradedami plataus masto koronaviruso (COVID-19) mutacijoms nustatyti reikalingi sekoskaitos tyrimai, kurių atlikimą koordinuoja NVSPL. Pirmieji tyrimai šią savaitę bus atlikti ECDC (European Centre for Disease Prevention and Control ) laboratorijoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje (Kauno klinikose), o Vilniaus universiteto ligoninė (Santaros klinikos), Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) laboratorijos ruošiasi startuoti artimiausiu metu.

Plačiau  

Vasario 4 d. LR Prezidentūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ dalyviams buvo organizuotas diskusinis renginys, kurio tema šį kartą – „Antikorupcinės politikos kūrimas: iššūkiai ir galimybės“. Renginyje dalyvavo ir diskutavo daugiau kaip 140 valstybinio sektoriaus subjektų atstovų, tarp jų ir Ieva Morkienė, Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) atsakinga už korupcijos prevenciją.

Plačiau  

Ar žinote dieną, nuo kurios visuotinė COVID-19 pandemija paveikė jūsų gyvenimą? Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) darbuotojai savąją žino. Artėjantį savaitgalį, vasario 7 dieną sukaks lygiai metai nuo NVSPL pažinties su SARS-CoV-2 pradžios. Ta proga Molekulinių biologinių tyrimų poskyrio vedėja Ana Steponkienė nori papasakoti kokie tie metai buvo ir padėkoti tiems, kas petys petin dirbo ilgomis, sunkiomis valandomis.

Plačiau  

Lietuvoje nustačius pirmąją, greičiau plintančią koronaviruso (COVID-19) mutacijos atmainą, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ragina žmones išlikti budriais, saugoti save ir kitus, laikytis nustatytų karantino reikalavimų. Pirmojo paciento atvejis parodė, žmogus užsikrėtė būdamas šalyje, t. y. linija B.1.1.7 buvo įvežta į šalį anksčiau.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.