Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Dėl SARS CoV-2 S antikūnų pasitikrinkite NVSPL

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Dėl SARS CoV-2 S antikūnų pasitikrinkite NVSPL - 2021-08-04

Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) atliekamas kiekybinis SARS-CoV-2 a-S IgG nustatymas. Šis tyrimas parodo ar asmuo yra persirgęs koronaviruso sukeliama COVID-19 liga bei koks antikūnų kiekis yra susidaręs kraujyje po persirgtos infekcijos arba buvusios vakcinacijos.


Teigiamas SARS CoV-2 a- S IgG tyrimas rodo, kad yra imuninis atsakas tiek į buvusią COVID-19 infekciją, tiek ir į vakcinaciją. Tačiau ryšys tarp nustatytos IgG vertės ir imuniteto nėra nustatytas. Tikėtina, kad kuo daugiau antikūnų yra, tuo apsauga yra geresnė, taip pat vertinant ir apsaugą nuo naujų viruso atmainų.

Apie koronavirusą ir antikūnus

SARS-CoV-2 yra 2019 metų koronaviruso ligos COVID-19 sukėlėjas. Tai yra vienos grandinės RNR betakoronavirusas, daugiausia perduodamas iš žmogaus žmogui oro lašeliniu būdu ar per aerozolius. Korona viruso genome yra 4 pagrindiniai struktūriniai baltymai: paviršiaus glikoproteinas S, apvalkalo E, membranos M ir nukleokapsidė N.

Paviršiaus baltymas S yra didelis trasmembraninis baltymas, kuris susilieja į trimerus ir suformuoja korona virusams būdingus paviršiaus spygliukus. Virusas į šeimininko ląsteles patenka būtent per S baltymą ir jo receptorius prijungiantį domeną (receptor binding domen RBD). Po infekcijos organizme formuojasi imuninis atsakas, apimantis ir specifinių antikūnų prieš viruso baltymus gamybą. Tyrimai rodo, kad susiformavę antikūnai prieš S RBD regioną turi virusą neutralizuojančių savybių. Visos šiuo metu Lietuvoje prieš COVID-19 naudojamos vakcinos, nors jų technologinės platformos ir skiriasi, kaip taikinį naudoja SARS-CoV-2 S (spyglio, angl. spike) baltymą.

Kadangi vakcinų prieš COVID-19 veiksmingumo tyrimai prasidėjo gana neseniai, duomenų apie vakcinavimo sukeltos imuninės apsaugos mastą ir trukmę kol kas nepakanka.

 

Tyrimo kaina

14,88 Eur (į kainą įskaičiuotas mėginio paėmimas)

 

Kraujas tyrimams imamas

Vilniuje (Gėlių g. 9), darbo dienomis, 7–15 val.

Kaune (Aušros g. 44), antradieniais ir ketvirtadieniais, 9–10 val.


Kilus klausimams teirautis:

VILNIUJE
Tel. 8 670 14159
El. p. priimamasis.geliu(eta)nvspl.lt

KAUNE
Tel. (8 37) 331 681
El. p.: priimamasis.kaunas(eta)nvspl.lt


Tyrimų atsakymų pateikimas:

Per 5–7 darbo dienas el. paštu, rezultatai taip pat suvedami į esveikata.lt. Užsakovui pageidaujant galima išduoti popierinį tyrimų protokolą.

 

Atgal Spausdinti