Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Moksleivių edukacinis užsiėmimas Klaipėdos skyriuje

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Moksleivių edukacinis užsiėmimas Klaipėdos skyriuje - 2019-11-28

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriuje lapkričio 27 d. lankėsi Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijos 6–7 klasių moksleiviai, kuriems buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas Mikrobiologijos laboratorijose.


Mikrobiologijos specialistė Gintarė Stankutė skaitė paskaitą apie maiste, vandenyje, aplinkoje aptinkamas bakterijas bei jų paplitimą. Pateikta informacija apie vandenyje ir smėlyje randamus parazitus. Ekskursijos metu Mikrobiologinių tyrimų poskyrio vedėja Ramutė Staponkienė papasakojo apie Mikrobiologijos laboratorijoje atliekamus tyrimus. Moksleiviai turėjo galimybę stebėti kaip atliekami maisto, vandens bei paviršių plovinių mikrobiologiniai tyrimai, kaip atrodo ant Petri lėkštelių išaugusios mikroorganizmų kolonijos. Buvo demonstruojama mikrobiologiniams tyrimams naudojama įranga.

Parazitologijos laboratorijoje moksleiviai supažindinti su atliekamais parazitologiniais tyrimais ir tyrimams naudojama įranga bei priemonėmis. Moksleiviai pamatė, kaip atrodo žmogaus organizme rastas kaspinuotis, askaridės ir kiti parazitai. Mikroskopu buvo demonstruojami spalinių kiaušinėliai.

 

 


Atgal Spausdinti