Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Antimikrobinio atsparumo tyrimai NVSPL

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Antimikrobinio atsparumo tyrimai NVSPL - 2019-11-18

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) aktyviai dalyvauja vykdant antimikrobinio atsparumo stebėseną Lietuvoje.


Tai yra viena iš pagrindinių laboratorijos referentinių funkcijų. Šioje stebėsenoje iš viso dalyvauja 19 Lietuvos mikrobiologijos laboratorijų.

Mikrobiologijos laboratorijose išskirtos atsparios tam tikriems antimikrobiniams vaistams bakterijų kultūros yra perduodamos NVSPL, kuri atlieka bakterijų atsparumo antimikrobiniams vaistams patvirtinamuosius tyrimus:

  • Enterobacteriaceae šeimos bakterijoms (patvirtinamas atsparumas trečios kartos cefalosporinams, karbapenemams, kolistinui);
  • Pseudomonas aeruginosa (patvirtinamas atsparumas karbapenemams, kolistinui);
  • Acinetobacter baumannii (patvirtinamas atsparumas karbapenemams, kolistinui);
  • Staphylococcus aureus (patvirtinamas atsparumas oksacilinui, vankomicinui);
  • Enterococcus spp. (patvirtinamas atsparumas vankomicinui);
  • Streptococcus pneumoniae (patvirtinamas atsparumas penicilinui) ir kt.


Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ne tik patvirtina bakterijų atsparumą antimikrobianiams vaistams, bet ir kaupia visos Lietuvos invazines infekcijas sukeliančių bakterijų jautrumo antimikrobiniams vaistams duomenis. Šie duomenys perduodami Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui, Higienos institutui bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui (ECDC). Taip pat kiekvienais metais yra parengiamos ataskaitos apie antimikrobinį atsparumą Lietuvoje, kurios leidžia įvertinti šalies epidemiologinę situaciją.

 

Atgal Spausdinti