Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:NVSPL jau skirsto gautus greituosius antigenų testus

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

NVSPL jau skirsto gautus greituosius antigenų testus - 2021-03-02

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad Lietuvą jau pasiekė dalis greitųjų antigenų testų – 120 tūkst. vienetų, o likusius 180 tūkst. tiekėjas pristatys kitą savaitę. Gautos testavimo priemonės jau skirstomos ir keliauja į testavimo vietas, siekiant užtikrinti dar sklandesnį ir efektyvesnį gyventojų ištyrimą dėl COVID-19.


NVSPL direktoriaus Dano Bakšos teigimu, pirmoji užsakymo dalis pasiekusi NVSPL čia neužsibus, nes gautos priemonės jau skirstomos ir keliauja savivaldybių administracijoms, asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir mobiliesiems punktams pagal pateiktą poreikį, kad būtų pradėtos naudoti.

Ekspertų teigimu, greitieji antigenų testai pasižymi geromis jautrumo ir specifiškumo charakteristikomis. Įsigytus greituosius antigeno testus numatoma naudoti profilaktiškai tiriamoms asmenų grupėms priklausančių asmenų tyrimams.

NVSPL primena, kad iš viso Lietuva įsigijo 300 tūkst. greitųjų antigenų testų, pasibaigus viešojo pirkimo procedūroms, o sutartys sudarytos su UAB „Biovita“, kaina – 552 tūkst. eurų.

 

Atgal Spausdinti