Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – Profesinės rizikos vertinimas – kaip išvengti galimos profesinės rizikos darbe

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – Profesinės rizikos vertinimas – kaip išvengti galimos profesinės rizikos darbe - 2018-04-27

Balandžio 28 d. – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Šią dieną svarbu atkreipti į darbuotojų darbo sąlygas jų darbovietėje.


  Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygomis, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad jos būtų saugios ir nekenktų sveikatai. Lygiai taip pat svarbu, kad ir darbuotojai suvoktų būtinybę patys saugoti save ir laikytis saugaus darbo reikalavimų. Ši diena – tai proga priminti, kad jokios kompensacijos už blogas darbo sąlygas nėra, tai saugaus darbo kultūros dalis – darbuotojo sveikata nėra prekė ir negali būti perkama.

  Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) iniciatyva, balandžio 28 d. paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Minėtinos dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Tarptautinė darbo organizacija pirmą kartą šią dieną minėjo 2001 metais.

  Biuruose dirbantys darbuotojai taip pat susiduria su rizikos veiksniais, tokiais kaip elektromagnetiniai laukai (šalia veikiančios elektros pastotės, didelė laidų instaliacija), triukšmas, vibracija, dulkės (pavojus nuo šalia veikiančių įrenginių), formaldehidas (nauji baldai ar PVC danga), nepakankama ventiliacija (nevarstomi langai, nepakankamas oro padavimas (pritekėjimas)).

  Gamyboje dirbantys darbuotojai dažniausiai susiduria su rizikos veiksniais, tokiais kaip triukšmas, vibracija, dulkės ir kitos cheminės medžiagos, nepakankama ventiliacija (nevarstomi langai, nepakankamas oro padavimas (pritekėjimas)). O svarbiausi rizikos veiksniai – tai ergonominiai, dėl kurių net 38 proc. dirbančių žmonių įgyja įvairias kūno raumenų ligas.

Kodėl yra svarbu atlikti profesinės rizikos vertinimą darbo vietoje?

NVSPL Profesinės rizikos vertinimo skyriaus specialistai suteiks išsamią informaciją dėl profesinės rizikos vertinimo (PRV) organizavimo, fizikinių, cheminių, biologinių, ergonominių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimų ir vertinimo. PRV paslauga atliekama kompleksiškai ir be tarpininkų visoje Lietuvoje akredituotais metodais.

Kontaktai:

Profesinės rizikos vertinimo poskyris
Antakalnio g. 10, 10308 Vilnius
profesine.rizika(eta)nvspl.lt
mob. tel. 8610 30041
tel. (8 5) 212 11 67
www.nvspl.lt

Atgal Spausdinti