Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Šiuo metu visų dėmesys sukoncentruotas į naująjį koronavirusą (COVID-19), jo suvaldymą, vaistų ir vakcinų kūrimą, tyrimus ir svarstymus apie imunitetą. Tačiau nepamirškime, kad šiuo neįprastu laikotarpiu į karantiną neužsidarė kitos ligos. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai rekomenduoja pasitikrinti imunitetą dėl kokliušo, hepatito B viruso, difterijos, stabligės, erkinio encefalito. Šios ligos valdomos skiepais, kuriuos reikia kas kelerius metus pakartoti. Todėl pravartu žinoti, ar dar turite imunitetą, ar jau reikalingas skiepas.

Plačiau  

Karantinas pristabdė apsilankymus poliklinikoje, įvairius sveikatos tyrimus. Pamažu grįžtant į įprastas vėžes, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) parazitologai kviečia užsukti pas juos ir  be didelių eilių pasitikrinti dėl spalinių, slapto kraujo išmatose ir Helicobacter pylori bakterijos.

Plačiau  

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažįsta, kad virusiniai hepatitai yra vienos svarbesnių ligų, paveikusių žmoniją ir dažniausiai pasitaikantys virusiniai susirgimai. Hepatito C virusas dažnai išlieka užsikrėtusiojo organizme ilgiau negu 6 mėn. ir pereina į lėtinį susirgimą. Pasaulyje 170 mln. žmonių serga lėtiniu hepatitu C, o per metus užsikrečia 3–4 mln. naujų atvejų.

Plačiau  

Tuberkuliozė yra viena grėsmingiausių, plačiai pasaulyje paplitusių lėtinių ligų, sąlygojančių didelį mirtingumą. Kiekvienais metais nuo šios ligos miršta beveik tiek pat žmonių, kaip ir nuo ŽIV.

Plačiau  

Nuo šiol Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) bus teikiama ir skiepijimo nuo erkinio encefalito paslauga.

Plačiau  

Atšilus orams mažyliai veržiasi žaisti su smėliu. Tiesa, karantinas šalyje apribojo žaidimus viešose vietose, tačiau karantinas praeis, o smėlyje tykantys pavojai liks. Taip pat nepamirškite, jog parazitai gali kuo puikiausiai įsikurti smėlio dėžėje namų teritorijoje ar paplūdimyje.

Plačiau  

Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, nusipelniusios anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną. Šiemet proga dar rimtesnė – Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2020 metus paskelbė slaugytojų ir akušerių metais.

Plačiau  

Požeminio ir paviršinio vandens sudėtis labai priklauso nuo gamtinių faktorių (geologinių, topografinių, meteorologinių, hidrologinių, biologinių). Vis dėlto didžiausią įtaką vandens kokybei daro žmonės. Jie, taip pat naminiai ir laukiniai gyvūnai yra pagrindiniai vandens fekalinio užterštumo šaltiniai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Mikrobiologinių tyrimų skyriaus vedėja Rūta Jankauskienė papasakojo, kokie mikrobiologiniai rodikliai atskleidžia vandens tinkamumą vartoti.

Plačiau  

Elektroninės cigaretės išrastos 2003 m. Kinijoje, o 2006 m. pasiekė Europos ir JAV rinkas. Šis įrenginys, sudarytas iš LED indikatoriaus, baterijos, mikroprocesoriaus, sensoriaus, garinimo kameros, kaitinimo elemento ir talpyklos su skysčiu. Rūkymo procese skystis talpykloje šildomas ir paverčiamas aerozoliu, kuriame yra toksinių medžiagų, tokių kaip formaldehidas, švinas, kadmis, nikelis, acetaldehidas, benzenas, izoprenas, toluenas, propilenglikolis.

Plačiau  

Koronaviruso (COVID-19) tyrimas Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) privatiems asmenims neatliekamas. Apie būtinybę atlikti šį tyrimą sprendžia gydytojai ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (tel. 1808).

Apibendrinta informacija apie ištirtus ėminius dėl SARS-CoV-2 (COVID-19). Duomenis pateikia NVSPL ir kitos šį tyrimą atliekančios Lietuvos laboratorijos, paros duomenys skaičiuojami nuo 7.00 val. iki kitos dienos 7.00 val.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.