Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų pažintinė praktika - 2020-10-14

Spalio 13 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto IV kurso studentų pažintinė praktika.


LSMU studentų pažintinė praktika nuotoliniu būdu

Nuotoliniu būdu vykusiame renginyje ketvirtakursiai buvo supažindinti su NVSPL vykdomais tyrimais, jų metodais ir svarba visuomenės sveikatai. Paskaitą įžanga apie NVSPL ir nuotolinės pažintinės praktikos programą pradėjo Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo (SRVV) skyriaus vedėjas Marius Urbonas. Po jo apie cheminių matavimų / tyrimų naujienas papasakojo Cheminių tyrimų skyriaus vedėjas Virginijus Keturka, apie aplinkos tyrimus – Aplinkos tyrimų poskyrio vedėja Irena Kavoliūnienė, apie vandens ir maisto tyrimus – Vandens ir maisto tyrimų poskyrio vedėja Giedrė Jankovskienė. Ne maisto medžiagų ir gaminių tyrimų poskyrio vedėja Dalia Uksienė supažindino studentus su ne maisto medžiagų ir gaminių tyrimais, Instrumentinių tyrimų poskyrio vedėja Brigita Padegimaitė – su savo poskyrio atliekamais tyrimais, o SRVV skyriaus vedėjo pavaduotojas Algirdas Keblas – su kvapų matavimo / modeliavimo praktika ir naujienomis. Paskaitą užbaigė SRVV skyriaus Fizikinių veiksnių tyrimų poskyrio vedėjo Edvardo Gasperavičiaus pranešimas apie fizikinių veiksnių tyrimų praktiką ir naujienas bei Mikrobiologinių tyrimų skyriaus vedėjos pavaduotojos Vitalijos Prašmutienės pranešimas apie mikrobiologinius tyrimų metodus.Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.