Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Hepatitas C. Kodėl būtina reguliariai išsitirti? - 2020-05-19

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažįsta, kad virusiniai hepatitai yra vienos svarbesnių ligų, paveikusių žmoniją ir dažniausiai pasitaikantys virusiniai susirgimai. Hepatito C virusas dažnai išlieka užsikrėtusiojo organizme ilgiau negu 6 mėn. ir pereina į lėtinį susirgimą. Pasaulyje 170 mln. žmonių serga lėtiniu hepatitu C, o per metus užsikrečia 3–4 mln. naujų atvejų.


Kepenys

Daugelis žmonių užsikrėtę nejaučia jokių simptomų ir gali nešioti virusus daugelį metų apie tai net nežinodami ir užkrėsti savo artimuosius. Negydomi šie virusai gali sukelti kepenų pažeidimus (cirozę, vėžį).

Kartais diagnozė nustatoma taip vėlai, kad lieka vienintelis gydymo būdas – kepenų transplantacija. Kiekvienas, galvojantis, kad galėjo užsikrėsti virusiniais hepatitais, turėtų nedelsiant išsitirti. Anksti paskirtas gydymas bei pakeistas gyvenimo būdas gali daryti įtaką ligos eigai ir gyvenimo kokybei.

Hepatitais užsikrečiama tiesioginio kontakto metu su infekuoto asmens krauju, seilėmis, sperma, išskyromis iš lyties takų, taigi užsikėsti galima lytinių santykių metu, naudojantis tomis pačiomis higienos priemonėmis, įvairių medicininių bei kosmetinių procedūrų metu, naudojant į veną leidžiamus narkotikus panaudotomis adatomis ir švirkštais.

Infekcijos požymiai gali būti panašūs į gripo simptomus, taip pat pasireikšti nuovargiu, pykinimu, apetito stoka, silpnumu, pilvo skausmais, sąnarių skausmais, depresija, odos ir gleivinių gelta pasireiškia ne visada. Kaip ir minėta – simptomai gali ir visai nepasireikšti.

Hepatitui C diagnozuoti atliekamas hepatito C viruso antikūnių tyrimas. Antikūniai atsiranda kraujyje praėjus 7–9 savaitėm po galimo užsikrėtimo. Teigiamas tyrimo rezultatas reiškia, kad asmuo yra infekuotas hepatito C virusu ar buvo juo anksčiau užsikrėtęs. Diagnozės patvirtinimui atliekamas hepatito C RNR tyrimas.


Hepatito C viruso antikūnų nustatymas imunofermentiniu metodu – 7,82 € (į kainą įskaičiuotas kraujo paėmimas tyrimui).


Šiuo metu tyrimai atliekami:

Gėlių g. 9, Vilniuje, (8 5) 212 2718, 8 671 81353 . Mėginiai imami 7:30–15 val.

Aušros g. 44, Kaune, (3 7) 331 681. Mėginiai imami 9–13 val.

 

Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.