Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:COVID-19 tyrimams reikalingų priemonių įsigijimo naujienos

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

COVID-19 tyrimams reikalingų priemonių įsigijimo naujienos - 2020-12-15

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad lapkričio 30 dieną patobulintų neskelbiamų derybų būdu įvykusio konkurso vienas tiekėjų negali įvykdyti sutarties sąlygų.


Konkurso nugalėtojas UAB „North Speed“ atsisakė tiekti centrifūginius mėgintuvėlius, nes jų gamintojas Vokietijoje informavo, jog laikinai yra stabdomas mėgintuvėlių tiekimas už Vokietijos teritorijos ribų.

Susiklosčiusi situacija tik dar kartą patvirtino, kad neveiksminga prisirišti prie vieno tiekėjo, kuris, dėl įvairių priežasčių, gali atsisakyti sudaryti sutartį. „Šis pavyzdys tik įrodo, kokia svarbi yra tvaraus tiekimo koncepcija – sukurti priemonių rezervą, kuris padėtų išvengti visų įmanomų tiekimo sutrikimų, kaip antai logistikos trikdžių, priemonių trūkumo rinkoje, staigių poreikio šuolių ir panašiai“, – sako NVSPL vadovas Danas Bakša.

Sutartis sudaryta su antroje vietoje buvusio pasiūlymo teikėja – UAB „Grida“. Šios įmonės pasiūlyme pateikta 1 vnt. mėgintuvėlio kaina yra 0,21 Eur. Šių mėgintuvėlių įsigyta 420 000 vnt. Dalis patobulintų neskelbiamų derybų būdu įsigytų priemonių jau pristatyta į NVSPL:

- Reagentų rinkinių – 50 000 reakc.;

- Tamponėlių į nosį – 60 000 vnt.;

- Tamponėlių į gerklę – 60 000 vnt.

Mėgintuvėlių ir terpių pristatymas numatytas šią savaitę. 

Pasak D. Bakšos, šiuo metu situacija su priemonėmis yra gana stabili, tačiau šventinis periodas bus įtemptas, nes tuo metu dažnai pastebimi logistikos sutrikimai, dėl to su tiekėjais tariamasi, kad kuo daugiau priemonių pristatyta būtų dar iki švenčių.

NVSPL džiaugiasi didele tiekėjų konkurencija ir puikiais konkurso rezultatais. Įsigydami COVID-19 testavimui reikiamas priemones sutaupyta lyginant tiek su paskutiniais pirkimais atviruose konkursuose, tiek su vidutine šių priemonių kaina visos pandemijos metu. Lyginant naujovišku viešųjų pirkimų būdu įsigytų priemonių kainą su paskutiniais atvirais konkursais, pavyko sutaupyti 316 951 Eur, o palyginus su vidutine kaina – 332 204 Eur.

Šiuo metu VšĮ CPO.LT (Centrinė perkančioji organizacija) vykdo NVSPL inicijuotą reagentų ir priemonių, kurių, planuojama, turėtų pakakti 6 mėnesiams, pirkimo konkursą. Gruodžio 8 d. buvo atplėšti vokai su pasiūlymais, dabar vykdomos pateiktų pasiūlymų atitikimo specifikacijoms ir kvalifikaciniams reikalavimams tikrinimo procedūros. Sklandžiai įvykus šiems procesams bei pasirašius sutartis, jei tyrimų apimtys neišaugs, priemonių rezervas bus užtikrintas maždaug pusei metų.

 

Atgal Spausdinti