Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Klausimai-atsakymai
Koks jusu nustatytas kolonija sudaranciu vienetu skaicius, kuris indikuoja infekcija, jei imant paseli is slapimo? Spausdinti
2020-05-22

Sveiki,

išduodami šlapimo pasėlio tyrimo protokolą nurodome bakterijų kolonijų skaičių – >100 000 KVF/ml arba 10 000–100 000 KFV/ml. Jei nustatomas 10 000–100 000 KFV/ml augimas, nurodoma pastaba, jog tai yra nediagnostinis titras.

Tačiau tai neleidžia teigti, jog toks bakterijų kolonijų skaičius nurodo infekcijos buvimą ar ne. Atlikus tik šlapimo pasėlį negalime pasakyti, ar bakterijų augimas rodo infekciją, ar, pavyzdžiui, besimptominį nešiojimą. Tai gali pasakyti tik gydantis gydytojas, įvertinęs visų atliktų tyrimų, ne tik pasėlio, rezultatus.

 
Atgal
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
  
AntiSpam

Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.