Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Technologijos pažanga pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje (ES) bei Lietuvoje, yra neatsiejama nuo interneto ir mobilaus judriojo ryšio naudojimo įvairiose pramonės, mokslo ir technikos srityse: medicinoje, biologijoje, biofizikoje, informatikoje, robototechnikoje, transporte. Išsivysčiusiose ir pažangiose pasaulio šalyse, tarp jų JAV, Pietų Korėjoje, Japonijoje, Kinijoje, Europos Sąjungos valstybėse sparčiai skinasi kelią penktosios kartos judrusis ryšys (5G), kuris, lyginant su ankstesnės kartos mobilaus ryšio sistemomis (2G, 3G, 4G), pasižymi ypač dideliu pralaidumu, maža delsa bei plačiomis pritaikymo technologinėmis galimybėmis, tarp jų energijos ir transporto sistemų valdymui, e. sveikatai, gamybos automatizavimui ir kt.

Plačiau  

Turbūt kiekvienas perkančiosios organizacijos vadovas sutiktų, jog viešieji pirkimai yra itin svarbi ir jautri sritis, jos teisinis reglamentavimas yra sudėtingas, todėl ne visada yra lengva priimti teisingus sprendimus. O kur dar rizikos – dėl netiksliai įvykdytų procedūrų galima susilaukti įvairių teisėsaugos ir kontroliuojančių institucijų dėmesio ir lengvai atsisveikinti su einamomis pareigomis.

Plačiau  

Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL) jau perduoti daugiau nei 100 tūkstančių mėgintuvėlių reikalingų siekiant ištirti užsikrėtimą COVID-19. Dar tokiu pačiu kiekiu planuojama laboratoriją papildyti jau netrukus.

Plačiau  

Šalies laboratorijos nuo koronaviruso pandemijos pradžios jau ištyrė daugiau nei 1,1 mln. ėminių iš nosiaryklės. Šie molekuliniai tyrimai, vadinami genetiniais arba PGR testais, nustato viruso genetinę medžiagą (RNR) organizme ir parodo, ar žmogus tyrimo metu serga virusu ir ar yra potencialus ligos nešiotojas.

Plačiau  

Gyvename tokiame amžiuje, kai plastikas baigia pakeisti visas natūralias medžiagas: stiklą, medieną, keramiką, nerūdijantį plieną. Džiaugiamės, kad plastikiniai indai nedūžta ir yra santykinai lengvi, juose patogu neštis pietus į darbą ar į gamtą. Vienas iš gausybės naudojamų plastikų yra polikarbonatas, nes jis gana lengvai apdirbamas, termoformuojamas ir liejamas. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) chemijos specialistė Ieva Vizgirdaitė papasakojo kodėl plastikiius butelius bei skardines reikėtų naudoti atsargiai.

Plačiau  

Jungtinių tautų iniciatyva nuo 1990-ųjų kasmet, antrąjį lapkričio ketvirtadienį, visame pasaulyje minima Pasaulinė kokybės diena. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į kokybės svarbą visose veiklos sferose. Kokybė – esminis veiksnys, kuo kurio priklauso kiekvienos organizacijos augimas bei klestėjimas. Vadybos sistemų sertifikavimo bendrovė „Bureau Veritas Lit“ nuo 2007-ųjų kasmet organizuoja tarptautinę konferenciją kokybės vadybos tema „Kokybės diena su „Bureau Veritas“.

Plačiau  

Paprastai gana niūrus lapkritis nulemia, kad daugiau laiko leidžiame namuose. Šiemet prie lapkričio prisidėjo ir naujasis koronavirusas, tad namai daug kam tapo ne tik poilsio, bet ir darbo vieta. Tai puiki proga daugiau dėmesio skirti sveikai aplinkai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai pataria, kurie gyvenamosios aplinkos tyrimai yra aktualiausi.

Plačiau  

Atsižvelgiant į LR Vyriausybės priimtą sprendimą nuo šeštadienio (2020-11-07) Lietuvoje įvesti visuotiną karantiną, Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) nustatoma tokia mėginių priėmimo tvarka: 

Plačiau  

Spalio 31 d. minima Pasaulinė miestų diena. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ta proga nori priminti kuriuose Lietuvos miestuose įsikūrę jos padaliniai ir kokias paslaugas juose galima užsakyti.

Plačiau  

Kasmet spalio 16-oji minima kaip Pasaulinė stuburo diena. Šiais metais jos tema – „Jūsų nugara juda“. Ja norima atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo bei taisyklingos laikysenos svarbą sveikam stuburui ir užkirsti kelią galimai žalai.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.