Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 442 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) viruso linijos atvejai. Taip pat nustatytas 1 naujas B.1.351 („Pietų Afrikos“) viruso linijos sukeltas atvejis.

Plačiau  

Lietuva viešam vandens tiekimui naudoja vien tik požeminį vandenį ir tai yra didelis turtas. Tačiau kartais iš čiaupų bėga nemalonaus kvapo, skonio bei spalvos vanduo. Kaip žinoti, koks vanduo tinka gerti? Geriausiai tą parodo tyrimai. Apie tai, ko vandenyje ieškoti, pasakoja Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistės.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad VšĮ CPO LT  elektroniniame kataloge sukūrė medicininių testų modulį, kuriame jau galima įsigyti greitųjų antigenų ir antikūnų testų COVID-19 ligai nustatyti. Šių priemonių tiekėjai kviečiami teikti paraiškas dalyvauti viešuosiuose pirkimuose naudojant šį įrankį.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 147 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) viruso linijos atvejai. Naujų B.1.351 („Pietų Afrikos“) viruso linijos sukeltų atvejų nenustatyta.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyta dar 216 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) viruso linijos atvejų. O taip pat nustatyti 2 nauji B.1.351 („Pietų Afrikos“) viruso linijos sukelti atvejai.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyta 215 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) viruso linijos atvejų. Naujų B.1.351 („Pietų Afrikos“) viruso linijos sukeltų atvejų nenustatyta.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 79 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) viruso linijos atvejai. O taip pat nustatyti 3 nauji B.1.351 („Pietų Afrikos“) viruso linijos sukelti atvejai.

Plačiau  

Baigiant tirpti sniegui, prasideda darbai sode bei darže ir, žinoma, bus laukiama gausaus derliaus. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) parazitologijos specialistė Daiva Veitienė primena, kad vartojant lauke auginamus vaisius, uogas, daržoves, prieskoninius žalumynus, jų gerai nenuplovus, galima užsikrėsti žarnyno helmintais, kurių kiaušinėliai per šią žiemą lauke nesušalo. Sniego danga puikiai apsaugojo kirmėlių kiaušinėlius nuo nepalankių atmosferos sąlygų, o šunų ir kačių žarnyno parazitų – toksokarų – kiaušinėliais aplinka yra teršiama nuolat visus metus.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) primena, kad tuberkuliozė yra viena grėsmingiausių ir plačiai pasaulyje paplitusių lėtinių ligų, kuri lemia didelį mirtingumą. Kiekvienais metais nuo šios ligos miršta beveik tiek pat žmonių, kaip ir nuo ŽIV.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti 39 B.1.1.7 (iš Jungtinės Karalystės kilusio) viruso linijos atvejai.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.