Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Kasmet trečiąjį gegužės mėnesio sekmadienį žmonės pagerbia mirusiuosius nuo AIDS. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta Jungtinėse Amerikos Valstijose San Francisko mieste 1983 metais. Renginį organizavo žmonės, kuriuos asmeniškai palietė ši liga. Jie išėjo į gatves tam, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į ŽIV ir AIDS problemą bei paskatintų imtis atitinkamų veiksmų.

Plačiau  

Hepatito B ir hepatito C virusai vadinami tyliaisiais, nes daugelis žmonių užsikrėtę nejaučia jokių simptomų ir gali nešioti virusus daugelį metų apie tai net nežinodami. Taip infekuoti asmenys gali užkrėsti savo artimuosius. Negydomi šie virusai gali sukelti kepenų pažeidimus (cirozę, vėžį).

Plačiau  

Kuo šiltesni orai, tuo pilnesnės vaikų žaidimų aikštelės. Tačiau tėvai turėtų neprarasti budrumo ne tik saugodami mažylius nuo traumų žaidžiant, bet ir leisdami žaisti smėlio dėžėse. Šiose, iš pirmo žvilgsnio žaidimams visai saugiose vietose gali knibždėti ne viena rūšis parazitų. Tad prieš žaidimus reikėtų patikrinti, kokiame smėlyje žaidžia mažieji.

Plačiau  

Daugelis žino seną anglišką posakį „Mano namai – mano tvirtovė“ (angl. My house is my castle). XXI a. vis tvirtesnes pozicijas išsikovoja kitokio turinio posakis – „Sveikame būste – sveikas žmogus“. Kokios priežastys tai nulėmė?

Plačiau  

Tarptautinė slaugytojų diena švenčiama Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei, taigi – per jos gimimo dieną – gegužės 12 d. Krymo karo metu F. Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

Plačiau  

Europos Sąjungos (ES) šalys yra užsibrėžusios tikslą – 5G tinklą didžiausiuose miestuose paleisti iki 2020 m., o kitose vietovėse – iki 2025 m. Artėjant 2020 m. 5G tinklas galės pasiūlyti didesnę, nei 1 gigabitų per sekundę Gbps spartą. Mobiliojo ryšio technologijos leis pasiekti minimalią 100 megabitų per sekundę (Mbps) naršymo spartą net judant, o didžiausia sparta idealiomis sąlygomis bus 10 kartų didesnė.

Plačiau  

2019 m. gegužės 6 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Klaipėdos skyriuje, Pasaulinės rankų higienos dienos proga (minima viena diena anksčiau – gegužės 5-ąją) organizuotas renginys pradinių klasių moksleiviams „Švarios rankos – sveiki mes“.

Plačiau  

Pirmąjį gegužės antradienį minima Pasaulinė euromelanomos diena. Euromelanoma – tai visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kuriuo siekiama skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą. Šis projektas buvo inicijuotas Belgijoje 1999 m., vėliau ši akcija išplito į 33 šalis. Kiekvienais metais beveik 50 000 europiečių euramelanomos akcijos metu yra tikrinami dermatologų. Lietuvoje ši diena minima nuo 2007 m., jau dvyliktą kartą.

Plačiau  

Galima sakyti, kad tinkamai nuplautos rankos yra medicinos darbuotojų uniformos dalis. Rankų švara turime rūpintis kiekvienas, nesvarbu, kokio ammžiaus esame ar kokį darbą dirbame. Tačiau tai tampa dvigubai svarbiau, kai turime sąlytį su kitu žmogumi, kai galime daryti įtaką jo sveikatai.

Plačiau  

Gegužės 2 dieną Vilniaus Vaidilos teatre įvyko tradicinis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojamas renginys, skirtas pagerbti labiausiai nusipelniusius medikus.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.