Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Laboratorija vasario ir kovo mėnesiais kviečia žmones su negalia išsitirti dėl žarnyno parazitų pigiau – tik už 7,46 Eur. Tyrimas atliekamas dviem metodais –  Kato ir formalino–eterio (į kainą įeina abu metodai).

Plačiau  

Žmogaus organizme gali parazituoti daugiau kaip 200 rūšių helmintų (kirmėlių) ir apie 20 rūšių pirmuonių (vienaląsčių). Parazitais galima užsikrėsti per užterštus kirmėlių kiaušinėliais, lervutėmis ir pirmuonių cistomis maistą, vandenį, dirvožemį, aplinką, per vabzdžių įkandimus.

Plačiau  

Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) priklauso kategorijai ligų, apie kurias vengiama kalbėti. Tačiau tylėjimas nekeičia fakto, kad tai yra viena iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų.

Plačiau  

2019 m. vasario 6 d.  Klaipėdos universitete įvyko konferencija „Kvapų valdymo problemos ir galimybės“.

Plačiau  

Integravimo projektas (angl. INTEGRATE) – finansuojamas pagal 3-ąją Europos Sąjungos sveikatos programą. Projekte dalyvauja Kroatija, Danija, Estija, Vengrija, Airija, Italija, Malta, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Ispanija, Jungtinė karalystė, Serbija ir Lietuva.

Plačiau  

Paskutinę sausio savaitę buvo minima gimdos kaklelio vėžio Europos prevencijos savaitė, vasario mėnesį – burnos vėžio profilaktikos mėnuo, vasario 4 d. – Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Vėžinės ligos – didelė ligų grupė, kurioms būdingas nekontroliuojamas ląstelių dauginimasis išstumiant ir naikinant aplinkinius audinius bei plitimas per kraują ar limfą į kitas organizmo vietas. Kasmet vis daugiau žmonių suserga šia klastinga ir sunkia liga.

Plačiau  

AKCIJA! Kriptosporidiozės tyrimai vasario mėnesį kainuoja pigiau – TIK 5,57 EUR.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (toliau – NVSPL) akredituota kaip Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) poliomielito nacionalinė laboratorija 2019-iems metams. Ši akreditacija yra kasmetinė procedūra ir vienas iš jos kriterijų yra dalyvavimas PSO pasaulinio poliomielito laboratorijų tinklo (GPLN) organizuojamoje atliekamų tyrimų kokybės įvertinimo programoje, kuri parodo, ar laboratorija geba teisingai diagnozuoti susirgimą. NVSPL du metus iš eilės gavo 100 % įvertinimą.

Plačiau  

Praėjusį penktadienį (gruodžio 14 d.) Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktorius Vytautas Vidmantas Zimnickas dalyvavo pasirašant Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) biudžetinio sektoriaus šakos kolektyvinę sutartį.

Plačiau  

2018 m. gruodžio 10–12 dienomis Nacionalinės visuomenės sveikatos tyrimų laboratorijoje 5-ąjį kartą viešėjo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) mentoriai dr. Maja Stanojevic ir dr. Ian Sharp, kurie atliko išorinius auditus, tikrino kokybės vadybos sistemos dokumentus bei dalijosi savo patirtimi.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.