Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Koksaki virusas - 2017-08-17

Šių metų liepos ir rugpjūčio mėn. Turkijos Antalijos regione poilsiavusiems 500 Rusijos piliečių, kurių daugumą sudarė vaikai iki 14 metų, buvo diagnozuota enterovirusų grupei priklausanti Koksaki viruso infekcija.

Plačiau  

Liepos 28 d. minima Pasaulinė hepatito diena. Hepatitas – tai kepenų struktūros bei funkcijos pokyčių sąlygotas, įvairios kilmės, sunkumo ir aktyvumo kepenų uždegimas. Viena iš uždegimo priežasčių gali būti infekcija, kurią sukelia hepatito A, B ar C virusai.

Plačiau  

Vakarų Nilo karštligė – zoonozė, kurią sukelia Vakarų Nilo virusas. Virusas išskirtas 1937 m. Ugandoje, Vakarų Nilo regione. Virusas priklauso flavivirusų Flaviviridae šeimai, kuriai priklauso ir kiti žmogui patogeniniai virusai: geltonosios karštligės virusas, denge virusas, japoninio encefalito virusas.

Plačiau  

Vanduo yra svarbiausias gyvybės šaltinis žmogui ir gyvajai gamtai.

Plačiau  

Birželio 5-ąją minima Pasaulinė aplinkos diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į aktualias aplinkosaugos problemas ir ieškoti būdų, kaip jas spręsti.

Plačiau  

Atšilus orams, vaikai vis daugiau laiko praleidžia gryname ore. Viena mėgstamiausių mažųjų žaidimo vieta tampa smėlio dėžė. Tačiau ar žaidimai su smėliu visada yra saugūs?

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) balandžio 24 – 28 d. miestų ir rajonų gyventojus kvietė išsitirti šachtinių šulinių bei artezinių gręžinių vandenį.

Plačiau  

Tabako rūkymas, kaip masinis reiškinys, egzistuoja keletą šimtmečių. Rūkančiųjų skaičius pasaulyje nuolat didėja, o pradedančiųjų rūkyti amžius jaunėja.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.