Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) aktyviai dalyvauja vykdant antimikrobinio atsparumo stebėseną Lietuvoje. Tai yra viena iš pagrindinių laboratorijos referentinių funkcijų. Šioje stebėsenoje iš viso dalyvauja 19 Lietuvos mikrobiologijos laboratorijų, įskaitant NVSPL.

Plačiau  

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. 2018 m. lapkričio 15-ąją, Tarptautinės nerūkymo dienos proga, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus Cheminių tyrimų poskyryje organizuota atvirų durų diena.

Plačiau  

Maisto produktų kokybė ir jų sauga yra patys svarbiausi šiuolaikinės maisto pramonės uždaviniai. Mokslinėje literatūroje paskelbta daug duomenų apie maisto produktų mikrobiologinį ir cheminį užterštumą.

Plačiau  

  Pastaruoju metu vis didesnį dėmesį skiriame maisto produktams, kuriuos valgome. Skaitome etiketes, domimės produkto sudėtimi, išmokome nepageidautinų priedų pavadinimus, bet vis dar nesusimąstome arba nepakankamai skiriame dėmesio indams, kuriuose gaminame ar laikome maisto produktus.

Plačiau  

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. 2018 m. Tarptautinė nerūkymo diena skelbiama lapkričio 15 d.

Plačiau  

Lapkričio mėnesį Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ragina visuomenę pasitikrinti dėl žarnyno infekcinių ligų.

Plačiau  

Cheminių tyrimų skyriaus Instrumentinių tyrimų poskyrio vedėja Toma Petrulionienė Europos 2018 – 2019 m. saugių darbo vietų kampanijos kvietimu dalyvavo konferencijoje „Saugus darbas su pavojingomis medžiagomis”, kuri vyko Kaune, spalio 23 dieną.

Plačiau  

Didžioji dauguma iš 500 milijonų Europos vartotojų kasdien naudojasi kosmetikos ir asmens priežiūros produktais, kad apsaugotų savo sveikatą, gerintų savo gerovę ir skatintų savigarbą. Atsižvelgiant į 2017 metų duomenis, Europoje kosmetikos pramonė užima didžiausią dalį prekybos rinkoje ir uždirba apie 77,6 mlrd. eurų. Didžiausios nacionalinės kosmetikos rinkos yra Vokietijoje (13,6 mlrd. eurų), Prancūzijoje (11,3 mlrd. eurų), Jungtinėje Karalystėje (11,1 mlrd. eurų), Italijoje (10,1 mlrd. eurų) ir Ispanijoje (6,8 mlrd. eurų).

 

Plačiau  

Atsižvelgiant į mokslininkų surinktus duomenis, tabako gaminių naudojimas bet kokia forma, įskaitant ir e-cigaretes, nėra saugus. Lietuvoje rūkymas labiau paplitęs tarp jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis daugiausia kasdien rūkančiųjų yra tarp 25–54 metų amžiaus gyventojų (42 % vyrų ir 14 % moterų).

 

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.