Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Naujienos:NVSPL – projekto „Skaidrumo akademija“ dalyvė

Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

NVSPL – projekto „Skaidrumo akademija“ dalyvė - 2020-12-09

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentūra (toliau – Prezidentūra) ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), šiandien švenčia Tarptautinę antikorupcijos dieną ir sveikina visas institucijas, veikiančias korupcijos prevencijos vykdymo ir skaidraus valstybės valdymo bei skaidrių paslaugų teikimo užtikrinimo srityje.


Prezidentūros kvietimu NVSPL prisijungė prie Prezidentūros, STT ir partnerių inicijuoto projekto „Skaidrumo akademija“. Šiuo projektu siekiama suvienyti korupcijos prevencijos ekspertus, atsakingas ir suinteresuotas institucijas. Tikslas – skaidrumo požiūrį paversti besidalinančia praktika, skatinančia viešojo sektoriaus subjektus siekti aukščiausių skaidrumo standartų. Projekto įgyvendinimui prie Prezidentūros bei STT ekspertų telkiamos savo srities profesionalų komandos prisijungė NVSPL korupcijos prevencijos specialistė Ieva Morkienė, kuri jau nuo 2018 m. NVSPL formuoja skaidrios veiklos ir antikorupcinės aplinkos principus, kuria ir įgyvendina skaidrumo užtikrinimo sistemą.

„Skaidrumo akademijos“ ekspertai padės projekto dalyviams įsivertinti antikorupcinę būklę, pagal poreikį suteiks metodinę pagalbą ir padės įsidiegti tvarias priemones, mažinančias korupcijos rizikas. „Skaidrumo akademija“ suteiks galimybę perduoti turimą patirtį ir užtikrinti antikorupcinės aplinkos kūrimo sklaidą.

NVSPL nori pasidžiaugti, kad vertinant šiandienos gerąją praktiką Lietuvoje ir analizuojant Prezidentūroje pristatytus gerosios praktikos pavyzdžius, galima konstatuoti, jog NVSPL veikloje jau taikoma dalis aukščiausių veiklos skaidrumo standartų, laboratorija kuria korupcijai atsparią aplinką, taiko nulinės tolerancijos dovanų politiką, o vidinių pranešimų kanalas yra sinchronizuotas su saugiu STT pranešimų apie korupciją kanalu.

Palaikydami Prezidento iniciatyvą, kviečiame kiekvieną atsakingą instituciją ir įstaigą jungtis prie antikorupcinės aplinkos kūrimo ir skaidrios veiklos standartų įgyvendinimo savo veikloje ir tokiu būdu mažinti šešėlį bei prisidėti prie Prezidento, Prezidentūros ir valstybės valdymo institucijų siekio kelti gerovę valstybėje.

„Skaidrumo akademija“ kviečia jungtis www.skaidrumoakademija.lt


Bendradarbiaujame su

 

Pranešti apie korupcijos apraiškas galite pranesk(eta)nvspl.lt arba pranesk(eta)stt.ltAtgal Spausdinti